İEU İLEF Halkla ilişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nü Zarakol’da Misafir Ettik

Mart ayı içerisinde önce İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi‘nin ardından İstanbul Okan Üniversitesi‘nin konuğu oldum. Bu seferse biz konuk olarak gitmek yerine ajansımız Zarakol İletişim Hizmetleri’nde İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü‘nü misafir ettik. Mart ayı benim için bu son etkinlikle gerçekten verimli ve güzel geçti.

Ama hepsinden öte benim 4 yıl lisans eğitimimi aldığım üniversitenin, fakültesi ve bölümünden hocalarımı ve öğrencileri arkadaşlarımı ajansımızda ağırlamak bize mutluluk verdi.

Öncelikle ajans başkanımız PR sektörünün usta isimleri arasında yer alan Necla Zarakol, Zarakol İletişim Hizmetleri’ni tanıtan ve yılların kendisine verdiği büyük deneyimiyle sektörün geleceği olacak olan arkadaşlarımızla tecrübelerini paylaştığı, onlara tavsiyeler verdiği verdiği bir sunum gerçekleştirdi. Bende kendisiyle yine üniversitemizin 2010 yılında organize ettiği medya/sektör gezisinde tanıştım. O gün kafama koymuştum kendisiyle çalışmayı aslında.

Necla Zarakol’un ardından içlerinden biri olarak ben başladım sunumuma. Aslında onların ne istediğini daha önce bu geziye iki kere katılmış biri olarak çok iyi biliyordum. Gezi kapsamında gittikleri birçok yer onlara cesaret vermekten öte İzmir’den gelen bu ekibin hevesini kıracak, onları garip düşüncelere sevk edeceklerdi.

Bu yüzden yanıma benim gibi genç ama kariyerinde emin adımlarla yürüyen ve çok yeni mezun olmuş hem de iletişim fakülteli iki arkadaşımı daha aldım. Erdem Baltacı ve Zeynep Yiğit. Tek amacım mezun olduktan sonra zorunlu staj yapmak gibi bir mecburiyetin olmadığını, kendilerini öğrenciyken geliştirdikleri taktirde gerçekten kariyerlerine iyi yerlerde başlayabileceklerini, sektörün geleceğinin onlar olduğunu ve bu yüzden cesaretli olmaları gerektiğini gösterebilmekti. Gerek Erdem gerekse Zeynep umuyorum onlar için iyi birer örnek olabilmişler ve onlara cesaret verebilmişlerdir.

Benim sunumum Zarakol Digital’in tanıtımının yanında müşterilerimize verdiğimiz hizmetlerin açıklamalarını ve yaptığımız işleri içine alıyordu. Bu noktada yine Sevgili Hamza Şamlıoğlu ve Erdem Baltacı‘nın bilgi paylaşımlarının arkadaşlarım için faydalı olduğuna inanıyorum.

Sunumumun en sonuna ‘Ben ve Zarakol’ diye bir bölüm koymuştum. Bunu tam olarak hedef koymak ve koyulan hedefe ulaşmak noktasında iyi bir örnek olduğuna inandığım için yaptım. Umuyorum ki kendi üzerimden verdiğim örnek arkadaşlarıma az da olsa vizyon ve cesaret kazandırabilmiş, faydalı olabilmiştir.

Taktir onlarındır.

Bu etkinliğe katılan ya da katılmayan okulumun, bölümümün tüm öğrencilerine kapım, mail adresim, telefonum her zaman açıktır. En küçük bir yardımım olacağına inandığınız konuda bana ulaşmanız yeterli olacaktır.

Artık adresimizi biliyorsunuz yine bekleriz…

Bu yazıyı sosyal medya paylaşabilirsiniz

Yazar: Erdal Erdoğdu

Ülkemizin önde gelen iletişim danışmanlığı firmalarının PR ve dijital ekiplerinde görev aldım, birçok üniversite ve özel eğitim kurumunda iletişim bilimleri üzerine eğitimler verdim. Kamu kurumlarında iletişim birimi yöneticiliği yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial