Teşekkürlerimiz Okan Üniversitesi Bilişim Topluluğu’na…

14 Mart Çarşamba günü benim gördüğüm üniversiteler arasında en güzel yerleşkelerden birine sahip olan İstanbul Okan Üniversitesi’nde Okan Üniversitesi Bilişim Topluluğu’nun konuğu olarak Sevgili Hamza Şamlıoğlu’yla birlikte sosyal medya üzerine bilgilerimizi paylaşmaya çalıştık.

Başlığını “Sosyal Medya’nın dünü, bugünü, …” koyduğumuz sunumumuzda;

          Sosyal Medya’nın Başlangıcı

          Sosyal Medya’nın Bugünü

  1. Sosyal Medya İletişimi Nedir
  2. Ajansların Sunduğu Hizmetler
  3. Online Monitoring/Tarama Takip
  4. Kurumsal İletişim
  5. Blogger İletişimi
  6. Reklam
  7. Pazarlama

          Sosyal Medya’nın Geleceği

 başlıkları üzerinden konuştuk. İnternet’in buluş çalışmalarına dayandırdığımız sosyal medyanın başlangıcı başlığımızda 2012 yılına kadar geçen zamanda özellikle son 5-6 yıllık sürece vurgu yaptık, gelişen teknolojiler ve sosyal ağ yapılarından bahsettik.

Sonrasında sosyal medya nedir yerine sosyal medya iletişimi nedir ile başladığımız sosyal medyanın bugününde ajansların sunduğu hizmetlerden ve bunların detaylarından bu hizmetlerle hedef kitlelerin karşısına çıkarken nelere dikkat edilmeli, nasıl yol alınmalı, nasıl konuşulmalı, nasıl takip yapılmalı vb. konuların üzerinde durduk. Her ne kadar etkinlik öncesinde hasıl olan baş ağrısı ile üzerime yüklenen ağırlık beni zorlasa da (bundan dolayı gerçekten kusuruma bakmayın) verdiğimiz örneklerin, anlattığımız konuların arkadaşlarımızın ilgisini çektiğine inanıyorum. (Özellikle davetime icabet eden; Okan Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümüne ve değerli hocamız Yrd. Doç. Dr. U. Cevdet Panayırcı’ ya teşekkür ederim. )

 Son olarak da sosyal medyanın geleceği bölümünde 2010 ve 2011 total medya harcamaları içerisindeki internet bütçeleri üzerinden öncelikle 2012 ve sonrası için tahminlerimizi sunduk.

 Ben kendi adıma keyif aldım, Hamza Şamlıoğlu’nun da etkinliğin en az benim kadar iyi geçtiği düşüncesine sahip olduğunu biliyorum. Etkinlik sonrasında katılan arkadaşların görüşlerini tek tek okudum, herkes memnun kalmış, anlattıklarımızın faydalı olduğunu yazmış ama en güzel yorum dün akşam bloguma yapılan yorumla Can Kırca’dan geldi.

Böyle yorumlar almak inanın insanı çok ama çok mutlu ediyor. İlmin zekatı paylaşarak ödenir düşüncesiyle çıktığım yolumda benim içimi rahatlatıyor.

Ve gelelim  etkinliğin asıl sahiplerine; Okan Üniversitesi Bilişim Topluluğu‘na…

Ben üniversite eğitimim sırasında öğrenci gruplarından görevler aldım, etkinlikler organize ettim ama tam kıvamında bir ekip olarak, az ve öz kişiyle kurulmuş olan bu topluluğu tebrik etmek istiyorum. Ozan Karalar, Sinem Altan, Tolga Güney, Çağla Çağdaş Aykaç, Semih Mayda ve Sabrican Zaim Zaim… Umuyorum ki çıktıkları yollarında aynı başarıyla, muhabbetle devam ederler. Tebrikler arkadaşlar…

Uzun süre sonra yeniden okulunuzda olmak benim için güzeldi, umuyorum ki sizler için de anlattıklarımız faydalı olmuştur.

Güzelliklerle ve başarıyla kalmanız dileklerimle…

Bu yazıyı sosyal medya paylaşabilirsiniz

Yazar: Erdal Erdoğdu

Ülkemizin önde gelen iletişim danışmanlığı firmalarının PR ve dijital ekiplerinde görev aldım, birçok üniversite ve özel eğitim kurumunda iletişim bilimleri üzerine eğitimler verdim. Kamu kurumlarında iletişim birimi yöneticiliği yapmaktayım.

“Teşekkürlerimiz Okan Üniversitesi Bilişim Topluluğu’na…” için bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial