Uluslararası Pazarlama ve Sektör Semineri’nin Ardından

Geçtiğimiz günlerde blogumda ve tüm profillerimde duyurduğum üzere dün İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi, İşletme Kulubü ve Balçova Rotary/Rotaract ‘ın ortak olarak organize ettiği Uluslararası Pazarlama ve Sektör Semineri’nde Sevgili Mümin Erakbaş’la birlikte konuşmacı oldum.

Uzun süre sonra İzmir’e gitmek güzeldi.

Babamın mezun olduğu okul ve fakültede konuşmacı olacak olmak heyecan vericiydi.

Her şey bu heyecan ve güzelliklerle kanımca çok güzel geçti ve dinleyen tüm arkadaşlarımız için faydalı oldu.

*****

Seminerin ana konusu uluslararası pazarlamaydı. Bizden önce Akzo Nobel Satış ve Pazarlama Yöneticisi Erkan Hüner ve Safkar Genel Müdürü Nuri Ünver öğrenci arkadaşlarımızla bilgi ve tecrübelerini paylaştılar.

Sonrasında değerli hocamız Yrd. Doc. Dr. Özge Özgen moderatörlüğünde biz konuşmaya başladık.

 Temamız pazarlamaydı ama biz sunumumuzu hazırlarken daha çok bütünleşik pazarlama iletişiminin bileşenleri üzerine odaklanmıştık tabiki sosyal medya/dijital merkezli olarak.

Zamanımız kısıtlıydı.  Arkadaşlarımıza yeni medya üzerine vizyon kazandırmak misyonunu üstlenmiş ve bu doğrultuda anlatılacak çok konu, konuşmak istediğimiz çokca kelimeler biriktirmiştik. Bazı ana başlıklardan ve örneklerden bahsedip bunları ve daha fazlasını sosyal medyada bütünleşik pazarlama iletişimine bağlayacaktık.

Ama arkadaşlarımızı da sıkmak istemiyorduk. 🙂

Yaklaşık 1,5 saat arkadaşlarımıza bilgilerimizi aktarmaya çalıştık.  Twitterdan gelen sorularımızı cevapladık.  Arada bir güldük, arada hadi canım bu kadar da değildir dedik. Ama 1.5 saati elimizden geldiğince, dilimiz döndüğünce faydalı/etkin geçirdik.

Gerek önceki sunumdan dolayı gerekse bize gelen sorulardan dolayı saatimiz biraz sarksa da arkadaşlarımızın firesiz dinlemeye devam etmesi hatta sunum bittikten sonra salon önünde de 1,5 saatlik bir soru cevap bölümü geçirmemiz arkadaşlarımızın bu konuya ne kadar ilgili olduğunu ve kendini geliştirmek için istekli olduğunu gösterdi bana ve mutlu etti. Bizim konuşmamızın konusu sosyal medya olunca geri bildirimlerimizin bir kısmını da sosyal medya üzerinden aldık.

Yoğun ve yorucu bir gün olmasına karşın. Gerek İzmir’i görmek, gerek İzmir’deki sevdiklerimi görmek, gerekse sabır gösterip dinlemekle yetinmeyip

şeklinde tweet atan arkadaşlarımızdan böylesine güzel cümleleri okumak beni çok ama çok mutlu etti.

Umuyorum ki az da olsa sizlere faydalı olabilmişizdir, umuyorum ki başka etkinliklerde yeniden bir arada olma fırsatı elde ederiz.

 Katılan ve etkinliğin organize bölümünde emeği olan herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.

Saygılarımla…

Bu yazıyı sosyal medya paylaşabilirsiniz

Yazar: Erdal Erdoğdu

Ülkemizin önde gelen iletişim danışmanlığı firmalarının PR ve dijital ekiplerinde görev aldım, birçok üniversite ve özel eğitim kurumunda iletişim bilimleri üzerine eğitimler verdim. Kamu kurumlarında iletişim birimi yöneticiliği yapmaktayım.

“Uluslararası Pazarlama ve Sektör Semineri’nin Ardından” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial