Ferah Onat Dijital Çağda Halkla İlişkiler Yazarlığı Kitabı

Ferah Onat - Dijital Cağda Halkla İlişkiler YazarlığıSevgili Doç. Dr. Ferah ONAT, benim İzmir‘de öğrenciyken tanıştığım, kendisinden ders almamama, onun okulunda okumamama karşın en az kendi hocalarım kadar sevdiğim, sözüne itibar ettiğim ve diyaloğumun olduğu, iletişim sektörlerine kazandırdığı öğrencileriyle ve İzmir’deki sektör eğitimine kattıklarıyla gerçekten değerli bir hocamız.

Geçtiğimiz günlerde yazdığı hala taptaze olan, Dijital Çağda Halkla İlişkiler Yazarlığı kitabını da okumam için gönderdi ve sağolsun görüşlerimi sordu. Yoğunluktan dolayı okuma sürecim biraz uzun sürse de kitabı bitirdim.

Kitap PR sektörü için güzel bir kaynak olmuş, geleneksel PR uygulamaları, bugün sektörde gelinen nokta ve ilerisi için güzel mesajları barındırıyor.

Geçtiğimiz günlerde yazdığım, Ajans Ajansın Bilgisine Muhtaçtır! başlıklı yazımda iletişim danışmanlığı, medya ilişkileri hizmeti verdiğimiz bir markamız için SEO eğitimine gittiğimizden bahsetmiştim. O eğitimde bizlere, basın bültenlerinin arama motorlarında nasıl üstlerde çıkartılabileceği, bunun için neler yapılabileceği, bunun markaya ne gibi katkıları olabileceği konularında çeşitli bilgiler paylaşıldı. 

Mesela, bu kitabın içindeki konulardan biri de bu konu. Bugün basın bülteni nasıl yazılmalı, yazılırken nelere dikkat edilmeli, SEO ile nasıl entegre edilmeli vb. konular ayrıntılı şekilde anlatılıyor. O yüzden kitap teorik bilgilere yer vermesinin yanında güncel uygulamaları da içinde barındırıyor ve okuyucusuna güzel şeyler öğretiyor. Bu doğrultuda gerek bugün bu işi yapan iletişim uzmanlarına (senior’lara, junior’lara) gerekse gelecekte bu işi yapmayı düşünen arkadaşlarıma büyük katkıları olacağına inanıyorum. Bunu öğrenciyken, sadece derslerde anlatılanlarla yetinmeyip, bu tip kitapları sıkça okumuş ve bugün geldiğim noktada büyük katkılarının olduğuna inanan bir ağabeyleri olarak söyleyebilirim ki, özellikle iletişim fakültelerinde halkla ilişkiler okuyan tüm arkadaşlarımın tembellik etmeyip bu kitabı okumalarını tavsiye ediyorum.

Ferah Hocam’a da hem bu çalışmasıyla sektöre katkılarından  hem de bu kitabını bana hediye etmesinden dolayı çok teşekkür ederim.

Bilginiz ve ilminiz bol olsun Hocam!

Bu yazıyı sosyal medya paylaşabilirsiniz

Yazar: Erdal Erdoğdu

Ülkemizin önde gelen iletişim danışmanlığı firmalarının PR ve dijital ekiplerinde görev aldım, birçok üniversite ve özel eğitim kurumunda iletişim bilimleri üzerine eğitimler verdim. Kamu kurumlarında iletişim birimi yöneticiliği yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial