Likemind İzmir Buluşmaları ve İzmir’e gelen yeni renk

Likemind Buluşmaları dünya üzerinde birçok ülke ve şehirde yapılan ve büyük ilgiyle karşılaşan bir organizasyonlar silsilesi. Ülkemizde ilk olarak Likemind İstanbul olarak Sevgili Özgür Alaz ve Alemşah Öztürk tarafından düzenlenmeye başlayan,  akabinde Likemind Ankara ve Adana‘da büyük ilgi gören genel olarak benzer pazarlama zekasına sahip (likeminded) insanların bir araya geldiği buluşmalar bütünü.

İstanbul, Ankara ve Adana buluşmaları gerçekleşip sosyal medya üzerinde çok güzel feedback’ler alırken, Sevgili Mümin Erakbaş ile birlikte acaba İzmir’de niye yok, sorusunu sormaya başladık. Akabinde hemen harekete geçtim. Likemind Buluşmlarını organize etmek, Likemind.us yöneticileri ile yazışmak, onların sizin buluşmalarınızı sitelerinden duyurmasını sağlamak gerekiyor. Uzun süre Sevgili Noah Brier ile yazıştım. Onu Likemind İzmir Buluşmaları konusunda ikna ettim. Ama 4. buluşmayı organize edeceğimiz şu gün bile hala Likemind İzmir Buluşmlarını sitesine eklemiş değil. Sağlık olsun.

 

12 Haziran için, ilk duyurumlara başladığımızda büyük ilgiyle karşılaştık. Ama tam bu aşamada Sevgili Özgür Alaz‘dan Likemind.us’da bize referans olmasını istediğimde, bana Türkiye’nin bilhassa pazarlama ve yönetim danışmanlığı konusunda en büyük isimlerinden biri olan, benim daha önce gazetelere yazdığı yazılarından, yayınladığı makalelerinden takip ettiğim Melih ARAT‘ın İzmir’de likemind buluşmaları organize ettiğinden bahsetti. Ama bizim takip ettiğimiz sosyal medyalar üzerinde biz de dahil olmak üzere kimsenin bundan haberi yoktu. Hemen Sevgili Melih Hocamız ile bu konuyla ilgili irtibata geçtik. Bununla birlikte, biz 12 Haziran’da sosyal medya üzerinde tüm duyurumları yapılmış şekilde 1. Likemind İzmir Buluşmasını Sevgili Mümin ERAKBAŞ ile birlikte organize ettik (Melih Arat ve İpek Hanım’ın organize ettiğinin ardından özünde 2.ydi) . 19:30 buluşma saati ama biz 1 saat önceden gittik, birlikte oturduk, Allah bizi utandırmasın diye dua ettik :). Vakit yaklaşıp arkadaşlarımız geldikçe, içimiz rahatlamaya başladı, çünkü acaba kimler gelecek, kimse gelecek mi diye bir merak vardı içimizde. İlk olarak Muzaffer Bey, Merhaba ben Muzaffer diyerek yanımıza geldi, sonra İzmir Blog Yazarlarından arkadaşlarımız, akabinde meğersem yan masalarda oturanlar arkadaşlar da Likemind İzmir Haziran Buluşması için gelmişler, onlarda kalkıp yanımıza oturdular. İlk buluşmaya göre çok verimli geçen bir toplantı idi, yaklaşık 35 kişi birbirini tanımayan onca güzel insan bir araya gelmiştik. Temmuz ayında ki buluşmada ise, Melih Hocam ile yolumuza devam etmeye başladık.

 

Bugün 4. buluşma akşamı. Son günlerde aldığımız geri bildirimleri gördükçe o kadar mutlu oluyorum ki. Daha öncesinde birbirini hiç tanımayan bir çok insan Likemind İzmir Buluşması adı altında bir araya geliyor ve ortaya süper bir sinerji çıkartıyor. Yukarıda ‘benzer pazarlama zekasına sahip’  diye bir cümle kurdum. Likemind’ın dünya da lanse ediliş şekli bu. Ama Türkiye’de yapılan ve İzmir’de yapılan tüm Likemind organizasyonları birçok farklı sektörden çok güzel insanları bir araya getirdi. Blog yazarından, Pazarlama danışmanına, doktara, web designer’a, öğretim üyelerine, tekstil mühendisinden reklam yazarına, şirket yöneticilerine, danışmanlarına kadar, birçok farklı insanı bir araya getirmek ve bunu bir çıkar gözetmeden yapmak çok güzel. Bu buluşmalarda ki en büyük amaç, bulunduğunuz şehir içinde bir network ağı kurabilmek, bu network size belki bir iş ortağı getirir, belki pazar kahvaltısında size eşlik edecek bir dost. Bunları da geçelim hiç olmadı çok güzel insanlar ile tanışma fırsatını bu kadar kolay elde edemezsiniz.

Geçtiğimiz haftasonunda Likemind İstanbul’un kurucularıyla yapılan çok güzel bir Likemind söyleşisi yayınlandı. İnanıyorum ki bu söyleşi Likemind Türkiye buluşmalarına büyük katkıda bulunacak.

Neyse, bendeniz Erdal ERDOGDU ve Likemind İzmir’de ki en sevdiğim partnerim olan Mümin ERAKBAŞ ve İpek Gürel ile, Melih ARAT Hocamızın desteği ile birlikte elimizden geldiğince Likemind İzmir Buluşmalarına güç katmaya çalışacağız. Eğer sizler de aramıza katılmak isterseniz, biz bundan büyük onur duyarız. Likemind İzmir Buluşmaları HER AYIN İLK SALI akşamı, 19:30 – 22:00 saatleri arasında İzmir/Çankaya Starbucks Coffee”de gerçekleştiriliyor.

Buluşmalarımız hakkında daha çabuk bilgi almak için;

Likemind İzmir Google Grubu – Likemind İzmir FriendFeed Grubu – Likemind İzmir Facebook Grubu

Grublarımıza dahil olabilir, sitemin iletişim bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

Saygı ve Selamlarımla

Bu yazıyı sosyal medya paylaşabilirsiniz

Yazar: Erdal Erdoğdu

Ülkemizin önde gelen iletişim danışmanlığı firmalarının PR ve dijital ekiplerinde görev aldım, birçok üniversite ve özel eğitim kurumunda iletişim bilimleri üzerine eğitimler verdim. Kamu kurumlarında iletişim birimi yöneticiliği yapmaktayım.

“Likemind İzmir Buluşmaları ve İzmir’e gelen yeni renk” için 4 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial