Yaşar Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programı

sosyal medya uzmanligiİzmir’in önde gelen vakıf üniversitelerinden biri olan Yaşar Üniversitesi’nin düzenlediği sosyal medya uzmanlığı sertifika programı 16 Şubatta başlıyor. Eğer çok büyük bir aksilik olmazsa ben de bu eğitim programında eğitmenler arasında  yer alacağım.

Sosyal medyaya İzmir’de giriş yapmış, bu konu üzerine etkinlikler organize etmiş, ilk iş tecrübelerini burada  kazanmış biri olarak İzmir‘de böyle eğitim programlarını görüyor olmak, ondan öte bir şekilde katkı sağlayabiliyor olmak inanın beni çok mutlu ediyor.

Şimdi size biraz programdan bahsedeyim,

Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika programı, pazarlama, reklam, halkla ilişkiler mesleği uygulayıcılarına, öğrencilere ve hedef kitlesi ile sosyal medya üzerinden iletişime geçmeyi hedefleyen işverenlere yönelik hazırlanmış bir eğitim programıdır.

Programda eğitmen olarak  sosyal medya konusunda uzmanlaşmış profesyoneller, akademisyenler, aktif kullanıcılar seçilmiş ve bu uzmanlar tarafından titizlikle hazırlanmış içerik için çeşitli modüller tasarlanmıştır.

Bu eğitim programı’nın amacı, pazarlama, iletişim ve pazarlama iletişimi sektörlerinde hızla gelişen sosyal medya uygulamalarını programlayıp yönetecek sosyal medya uzmanı kaynağı açığını kapatmak ve sosyal medya iletişimini bilen, kaliteli ve yaratıcı sosyal medya uzmanı yetiştirmektir.

Ben bu eğitim programında Kriz 2.0: Online İtibar ve Kriz Yönetimi ve Sosyal Medyada Etkinlik Yönetimi derslerini vereceğim.

Aynı hafta sonu İstanbul’dan birlikte geleceğim Sevgili Hamza Şamlıoğlu Sosyal Medyada Strateji Geliştirme ve Kampanya Yönetimi ve  Sosyal Medya Platformları: Bloglar ve Blogger İlişkilerinin Yönetilmesi eğitimlerini, Erdem Baltacı ise İçerik Yönetimi  dersini verecek. Derslerin detaylarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

Şimdi gelelim fasulyenin faydalarına; 🙂 eğer bu yazımı okuyor ve konuya ilgi duyuyorsanız ben de size küçük bir hediye vermek isterim.

28 şubat perşembe akşamına kadar bu yazımı twitterdan paylaşıp bana mention (@erdalerdoğdu) verenler ve ardından bloğumun iletişim sayfasından bana iletişim ve okul bilgilerini mail atan İzmir’den  5 üniversite öğrencisi (lisans – yüksek lisans) arkadaşımızı 2-3 martta vereceğimiz Kriz 2.0: Online İtibar ve Kriz Yönetimi, Sosyal Medyada Etkinlik Yönetimi, Sosyal Medyada Strateji Geliştirme ve Kampanya Yönetimi,  Sosyal Medya Platformları: Bloglar ve Blogger İlişkilerinin Yönetilmesi ve İçerik Yönetimi  derslerinde (ücretsiz olarak) misafir edeceğiz. İlgili arkadaşlarımın ilgilenmesi dileğiyle. 🙂

Kayıtlar 15 Şubat’a kadar devam edecek. Eğer detaylı bilgi almak isterseniz buradan alabilirsiniz.

Modül 9 /  Süre: 3 saat

Sosyal Medya Platformları: Bloglar ve Blogger İlişkilerinin Yönetilmesi –  Blog dünyası, Blog nedir, Nasıl blog tutulur, nerelerde açılabilir?, Blogger kime denir, bir meslek olarak Blogger’lık, Blog Türleri, Kurumsal blog nedir? Nasıl açılır, nasıl güncellenir, Kurumsal Blog yönetimi, Blogger ilişkileri kurulması, yönetilmesi, Blogger etkinlik yönetimi.

Modül 10 /  Süre: 3 saat

İçerik Yönetimi – Sosyal Medyada içerik yaratmanın önemi, Hangi içerikler, hangi araçlar üzerinden nasıl ve kimlerle oluşturulur ve nasıl kullanılır? İçerik takibi ve analizi: Online Monitoring İnternet Medya Takibi, Ölçümleme, değerlendirme. İçeriğin analiz takip edilmesi, eş zamanlı takip nedir? Analiz ve değerlendirme yöntemleri, takip ve analiz yöntemleri; Ölçme, Analiz ve Optimizasyon

Modül 11 /  Süre: 3 saat

Sosyal Medyada Etkinlik Yönetimi-  Sosyal medyada etkinlik nasıl oluşturulur? – Nasıl yapılır? Paylaşım, motivasyon, teşvik teknik ve yöntemleri, sosyal medya üzerinden sponsorluk, sponsorluk dosyası, Ölçümleme ve raporlama yöntem ve uygulamaları, Blogger etkinlikleri, sosyal ağlarda etkinlik planlanması ve kampanya yönetimi. Offline etkinlik yönetimi ile online etkinliklerin birleştirilmesi; stratejiler ve taktikler.

Modül 12 /  Süre: 3 saat

Sosyal Medyada Strateji Geliştirme ve Kampanya Yönetimi –  Sosyal medya stratejisi geliştirme yöntemleri, doğru stratejiyi belirleme, stratejiye uygun taktikler geliştirme. Sosyal medya üzerinden yaratıcı kampanyalar planlanması ve yönetilmesi. İlgili sosyal medya platformlarına göre kampanyalar  nasıl planlanır, kampanya tasarımı nasıl yapılır, Sosyal medya kampanyaları uygulamaları.

Modül 13 /  Süre: 3 saat

Kriz 2.0: Online İtibar ve Kriz Yönetimi – İtibar nedir,Sosyal medya üzerinden itibar yönetimi nasıl yapılır,Sosyal Medya etiği nedir?, Algılar nasıl değiştirilir, Pozitif çalışmalar, negatif örnekler, Kriz iletişimi nedir, Sosyal Medya kriz iletişimi nasıl yönetimi nedir?  Kriz planları nasıl hazırlanır? Sosyal medya ile gelen krizler, türleri, mücadele ve öngörü teknikleri, Türkiye ve dünyadan uygulama çalışmaları ve örnekler

Bu yazıyı sosyal medya paylaşabilirsiniz

Yazar: Erdal Erdoğdu

Ülkemizin önde gelen iletişim danışmanlığı firmalarının PR ve dijital ekiplerinde görev aldım, birçok üniversite ve özel eğitim kurumunda iletişim bilimleri üzerine eğitimler verdim. Kamu kurumlarında iletişim birimi yöneticiliği yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial