TÜHÖP – Türkiye Halkla İliskiler Öğrencileri Platformu

Bugün size geçtiğimiz günler içerisinde ekibine ‘Eğitim Koordinasyon ve Üniversitelerle iletişim Koordinatörü’ olarak dahil olduğum Tühöp yani Türkiye Halkla İlişkiler Öğrencileri Platformunu tanıtacağım. Tanıtmaktan öte sizler için Tühöp kurucularından olan Sevgili Neşe Bektaş ile mini bir söyleşi yapacağım. Ona kendimce küçük sorular soracağım.

Neşe’ciğim Selamlar;

Öncelikle arkadaşlarımıza kendini tanıtabilir misin?

Bendeniz Neşe Bektaş. Kocaeli üniversitesi İletişim Fakültesi mezunuyum. Tühöp’un yönetici kadrosunda başkan yardımcılığı görevini yürütmekteyim. Aynı zamanda Hayal Akademisi Yeni Nesil Marka İletişimi Ajansı’nda çalışmaktayım. Bu alanda eğitim aldığım için ve eğitim aldığım alanda çalışma imkanım olduğu için kendimi en mutlu insanlar arasında sayıyorum ve ileride mezun olacak ya da yeni mezun arkadaşların da aynı mutluluğu yaşaması için bu platform içerisinde yer alıyorum.

Çünkü hayat sevmediğin, mutlu olmadığın bir işi yapmak için çok kısa…

Tühop Nedir?

2010 yılında faaliyete geçen Türkiye Halkla İlişkiler Öğrencileri Platformu, Türkiye’nin bütün iletişim fakültelerinde geniş bir şekilde yayılma imkanı bulan,  her halkla ilişkiler bölümü öğrencisinin bu platformda kendisine göre bir şeyler bulabileceği, akademik bilgilerini uygulamaya geçirebileceği, kendini geliştirmek isteyen her halkla ilişkiler bölümü öğrencisinin kolayca dahil olup kendisini yeniden keşfedebileceği, sektör uzmanlarının ve akademisyenlerinde yer aldığı Türkiye’nin en büyük halkla ilişkiler öğrencileri platformudur.

Tühop Neden Kurulmuş ve Hangi Amaçla İlerlemektedir?

Türkiye Halkla İlişkiler Öğrencileri Platformu, halkla ilişkiler bölümü öğrencilerinin teoride almış oldukları eğitimlerini pratik olarak uygulamalarına teşvik etmek, eğitimlerine destek vermek ve proje hazırlamaları için gerekli motivasyonu sağlayıcı etkinlikler planlamak, örgütlü ve meslek koruyucusu öğrenci topluluğu yaratmak için kurulmuştur. Topluluk vizyon olarak 10.000’den fazla üyesi olan, büyük şirketler ve sivil toplum örgütleriyle işbirliği içerisinde faaliyetler yürüten ve üyelerini bu kurumlarla bağlantıda tutan büyük bir topluluk olan PRSSA’nın Türkiye ayağı olmayı kendine hedef edinmiştir. Topluluk misyon olarak şu an halkla ilişkiler bölümü öğrencisi olan fakat gelecekte yetenekli ve deneyimli iletişimci olma yönünde gayret gösteren halkla ilişkiler öğrencilerine destek olan referans halkla ilişkiler öğrenci platformu olmayı belirlemiştir.

Halkla ilişkiler ya da iletişim öğrencileri neden Tühöp içerisinde yer almalı?

Türkiye Halkla İlişkiler Öğrencileri Platformu’nun yönetici kadrosu yeni mezun olmuş, sektöre yeni atılmış gençlerden oluşmaktadır. Şu an Zego İletişim Stratejileri Merkezi’nde çalışmakta ve Tühöp Başkanı olan Ali Yıldırım ve Staj ve İletişim Koordinatörü olarak yönetici kadro içerisinde yer alan şu an Zarakol Digital’de marka içerik yöneticisi olarak çalışan Erdem Baltacı buna çok iyi iki örnek. Biz genç ve gerçekten bu işe gönül vermiş bir ekibiz ve dileğimiz odur ki halen öğrenci olan ya da yeni mezun olmuş arkadaşlarımızın platformumuz içerisinde yer almasıyla daha güçlü hale gelip, yolumuzda emin adımlarla ilerleyeceğiz. Öncelikle üniversite koordinatörleri seçmekle başlayacağız ve hemen ardından üniversite eğitim etkinliklerimiz, aylık kahve sohbetlerimiz, ajanslar ve öğrencileri bir araya getiren ajans tanıtım etkinlerimizle platform üyesi arkadaşlarımızla bir araya gelmeye başlayacağız. Arkadaşlarımız bu heyecanı bizimle paylaşmak için Tühöp içerisinde yer alabilirler.

Arkadaşlarımız Tühöp’a nasıl ulaşabilirler?

Bu noktada arkadaşlarımızdan ilk beklediğimiz şey, üniversite temsilcisi olmak isteyen arkadaşlarımızın mini bir CV ile  ya da üniversitesinde Tühöp profesyonellerini eğitime çağırmak isteyen arkadaşlarımızın üniversite ve etkinlik içeriği bilgileri ile bize ulaşmalarıdır. Bunun yanında tüm genel görüşleri ile aşağıdaki sayfalarımızın iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. 

Tühöp Web sitesi

Tühöp Facebook Sayfası

Neşe bilgi paylaşımların için ben kendi adıma sana çok teşekkür ederim. Umuyorum ki planladığınız yolda başarılı şekilde emin adımlarla yürürsünüz.

Rica ederim Erdal. Tühöp’u anlatmamıza yardımcı olduğun için asıl ben sana teşekkür ederim. Bir kez daha aramıza hoş geldin.

Bu yazıyı sosyal medya paylaşabilirsiniz

Yazar: Erdal Erdoğdu

Ülkemizin önde gelen iletişim danışmanlığı firmalarının PR ve dijital ekiplerinde görev aldım, birçok üniversite ve özel eğitim kurumunda iletişim bilimleri üzerine eğitimler verdim. Kamu kurumlarında iletişim birimi yöneticiliği yapmaktayım.

“TÜHÖP – Türkiye Halkla İliskiler Öğrencileri Platformu” için 2 yorum

  1. tuhop e gerçekten çok teşşekürlerimi iletiyorum bıkmadan usanmadan tüm sorularımı zevkle cevaplıyorlar yeni yıllında tüm tühop kadrosuna başarılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial