Sevgili Gençler Sizler Ülkemizin Aydınlık Geleceğiniz

Geçtiğimiz günlerde neredeyse ülkemizdeki tüm eğitim kurumlarında 2010-2011 eğitim öğretim sezonu açıldı. Bende hali hazırda üniversite öğrencisi olan biriyim yaklaşık olarak 18 yıldır da öğrenciyim. Geçtiğimiz sene içinde blogumda; ‘Üniversite’yi kazandık ya sonrası’ diye üniversite öğrenciliği hakkında bir yazı yazmıştım. Bu senede yine benzer bir yazı yazma fikrim vardı ama bugün okula gittiğim de İzmir Valiliğinin okulumuzda açtığı standın önünden geçerken, görevli yanına çağırdı ve bir şeyler anlatmaya başladı, derken elime İzmir Emniyet Müdürlüğü’nün hazırladığı bir dosyayı tutuşturdu ve ’Lütfen! İçinde yazanları okur musun?’ dedi. Okuldan dönerken yolda dosyaya göz attım ve bu dosyanın içeriğinin bir bölümünü sizlerle paylaşmaya karar verdim. Yanda fotoğrafını gördüğünüz el ilanı; genel olarak terörist faaliyetler hakkında bilgiler veriyor ve gençlerin bu konuda dikkatli olmasını tembih ediyor.

1 yanlış tüm doğruları götürür!

a) Terör

b) Üniversite

c) Ailem

d) Geleceğim

e) Yaşamım

Yapacağın tercih senin geleceğindir!

Ama bence burada ‘a’ şıkkında yer alan ‘terör’ yerine diğer şıklarda yer alan değerlere zarar verebilecek olan her şeyi getirmek mümkün. Kanımca yapılacak en önemli şey, geleceğimizin bizim yapacaklarımızla güzel olacağının farkında olarak ailelerimizin ve bilhassa kendi emeklerimizin, zamanımızın boşa gitmesine mani olmaktır.

Atamızın da dediği gibi; ‘Gençler! Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir.’

Bu sözle aynı doğrultuda olarak, ben; bizim, ülkemizin şu andaki durumuna laf etmekten öte, gelecekte ona neler katabileceğimizle ve ülkemizin gelecekteki iyiliğinin bizlerin elinde olduğuna ve onu daha iyi yerlere bizlerin yani gençlerin götüreceğine inanır ve bunları her yerde söylerim.

O yüzden tüm arkadaşlarıma, hayatlarının her safhasında dikkatli olmalarını, vereceklerini basit kararların bile sadece bir bölümünün tümüyle kendilerini etkileyeceğini ama ileriki aşamada sevdiklerini ve yanında olanları da çekinmeden çekim alanına alacağının farkında olmalarını naçizane buradan belirtmek isterim.

Tüm öğrenci arkadaşlarımıza verimli geçecek ve bol bilgiyle dolu bir eğitim öğretim senesi dilerim.

Saygı ve Selamlarımla

Bu yazıyı sosyal medya paylaşabilirsiniz

Yazar: Erdal Erdoğdu

Ülkemizin önde gelen iletişim danışmanlığı firmalarının PR ve dijital ekiplerinde görev aldım, birçok üniversite ve özel eğitim kurumunda iletişim bilimleri üzerine eğitimler verdim. Kamu kurumlarında iletişim birimi yöneticiliği yapmaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial