Ümraniye Eğitim ve Araştırma (devlet) Hastanesi

Efenim ben genel olarak hayatını hasta şekilde geçiren bir insanım.Rabbim beni böyle imtehan ediyor olmalıki rahatsızlıkların biri bitmeden biri başlıyor yine de hamdolsun ki ayaktayım ve hala bedenimde bir engel olmadan nefes alıp vermekteyim.Geçtiğimiz aylarda ayak tabanlarımda bir düsme olmuştu,yaklaşık olarak 5tane farklı ortapedi doktoruna gittim ki 3tanesi özel hastanelerde çalışan doktorlardı onlar bir çare bulamadılar ama en sonuncu gittiğim doktor beni bir başka servise romatoloji servisine yönlendirdi ve ekledi yanlış bilmiyorsam istanbulda birtek çapa’da var.tabi yapcak birşey yok bizde çapa devlet hastanesiyle bir şekilde irtibat kurmaya çalıştık,ümraniye anadolu yakasında çapa ise avrupada neyse ordaki akrabalara söyledik numara almalarını ama ne mümkün.Biz de ya nasip dedik ve ümraniye devlet hastanesinde başka bir ortapediste gittim ve diğer doktorların dediklerini bir bir ilettik kendisine,o da romatolojiye gitmemi söyledi ve ümraniye devlet hastanesinde o zamana göre 1ay önce açıldığını söyledi,Bi anda mutluluktan aglayasım gelmişti hemen hastane içinde ki bilgisayarlı bilgi sistem ağından romatolojiye havale etti.(laf aramızda hastane eğitim ve araştırma hastanesi olduğu için olsa gerek hastanedeki doktorların çoğu üniversite kariyerli.-prof,doç-vs.)Ve hamdolsun ki doğru tespit oldu ve o doktor sağyesinde o hastalığımızı yendik.

(bakınız ümraniye devlet hastanesi- uzman doktor burak erer- iç hastalıkları ve romatoloji uzmanı– hocamında o zaman bir rahatsızlığı vardı insallah Rabbim kendisine sifasını vermiştir)

umraniyehastane.jpgBu hastane 1 milyon nüfuslu Ümraniye’nin tek devlet hastanesi,eskiden ssk ümraniye netaş’ın karşışında 4-5 katlı bir dispanserde faaliyet gösteriyordu ve neredeyse tüm önemli hastalıklarda ya kadıköy’e ya beykoz’a sevk ediliyordu hastalar.Bu hastanede taklasık 7-8yıl insaat halinde kaldıktan sonra 2002-2003 yılları arasında faaliyete acıldı  bence hala eksikleri var. Ama ben her geçen gün hızla gelişen bir hastane konumund,bu gözle görülmeyecek gibi değil,en azından ben kendi gözlerimle bunu görüyorum.Lafı burda yine kendime balayacağım ben bu aralar yine rahatsızım ve izmirde ögrenci olmama karsın asırı agrılarımdan dolayı yine kalktım eve geldim ve hastaneye yine bir ziyarette bulunduk.İşte numara aldık hastaneden(bu arada internet üzerinden numara alabiliyorsunuz).ve aldığımız numaranın üstünde muayene saatimiz yazıyor. O saate oraya gittiginizde hiç sıra beklemeden doktarun yanına girebiliyorsunuz,zaten her muaynanenin üstünde sırası gelen hastanın adı soyadı ve saati yazıyor. ve sizden önceki hasta içerden cıktıgında doktor sizi isminizle içeri cağırıyor çünkü onun önündeki bilgisayardada aynı bilgiler mevcut.

Bizde de bunların aynısı oldu.Hiç beklemeden,milletle itişmeden kakışmadan muaynemizi olduk,çıktık.Ama burda bir ince püf noktası daha var,aynı bilgi sistemi içinde hasta takipide yapılıyor ve hastane içindeki diğer doktorların siz verdiği ilaçlar,yorumlar filan hersey yazıyor.ve bu sefer gittiğim fizik tedavi uzmanıda bana romatoloji servisine niye gittiğimi bu vesiyle sordu.Bende acıkladım.

Ve kesin tanı için benden Mr istedi,geçen sefer hastanede Mr yoktu ama bu sefer Mr makineside alınmış,gittik kaydımızı yaptıdık eskisi gibi 3ay sonrasına değil aynı günün gecesine sıra verdiler mr için.Ama aksam üstü bir telefon geldi gece yerine eger 9gibi müsaitsem gelip mr’ımı çektirbileceğim söylendi.tam süper oldu.(bu konuda da mr servisiden ayşenur hanıma teşekkür ederim) Onuda tertemiz çektirdikten sonra ertesi günde gidip sonuçlarımızı aldık.Sonuç olara belimizde bir rahatsızlık çıktı ve doktor bey acil fizik tedavi başlaması gerektiğini söyledi.Ama izmirde ögrenci olduğum için ona izmirde başlıcam bir de orda ki hastaneleri görelim bakalım 🙂

Bu arada hastanenin iç dizaynı ve temizliğide çok güzel,bu konuda başhekimliği de ayrıca tebrik etmek lazım.Ümraniyeli olarak duyuyoruz ki hastane yönetimi ve kamu idare kurulusları ortak calışıyormuş,belediye,kaymakamlık..vs.. Hastaneye Ümraniye Belediyesi’ninde yardımı ve katkısı büyükmüş..umarız ki bu yardım devam eder ve ümraniyemiz kendine yarasır bir hastaneye sahi olur ama bu hastane koca ümraniye için yeterlimidir.TABİ Kİ HAYIR.

Hastane’nin arkasında çok büyük bir alan var acaba bu alan üzerinde hastane yi geliştirme çalışmaları yapılabilir mi, İstanbul’da bulunan üniversitelerden biri buraya bir tıp fakültesi acabilir mi,mevcut tıp fakülteleri buralara ek kampüsler yada sağlık meslek yüksek okulları,milli eğitim bakanlığı buraya bir sağlık meslek lisesi yapabilir mi diye kendi kendime sormuyor değilim…Tabi bunlar nasıl projelendirilir,orasıda idari yöneticilerin görevleri sanırsam.

Ama yine buna da şükür demeden edemiyorum 5-6 yıl önce ortalıkta böyle bir hastane bile yoktu,önümüzdeki 5-6 yılda daha neler yapılır bu ülkede.Artık hayırlısı…

hastanenin kendi sitesini görmek belki online numara almak için tıklayınız efendim,

ümraniye eğitim ve araştırma hastanesi

randevu alabilmek için

Bu yazıyı sosyal medya paylaşabilirsiniz

Yazar: Erdal Erdoğdu

Ülkemizin önde gelen iletişim danışmanlığı firmalarının PR ve dijital ekiplerinde görev aldım, birçok üniversite ve özel eğitim kurumunda iletişim bilimleri üzerine eğitimler verdim. Kamu kurumlarında iletişim birimi yöneticiliği yapmaktayım.

“Ümraniye Eğitim ve Araştırma (devlet) Hastanesi” için 56 yorum

 1. Bir kaç senedir sağlık sektöründeki gelişim benimde dikkatimi cezbediyor. Şahsen ben Anadolu yakasında oturmama rağmen genelde Okmeydanı’na gidiyorum gerektiğinde. Ve ordaki sistem ile çocukluk dönemimdeki sistemi kıyasladığımda korkunç güzel (: bir gelişme kaydedildiğini görüyorum.

  Bu olayı astrolojik olarak ele alacak olursam; Satürn Başak sürecinde sağlık sektöründa daha da iyi gelişmeler olacağını sevinerek söylemeliyim. Yani önümüzdeki 4-5 yıl içinde daha da iyi yerlere geleceğiz inşallah.

 2. saglık sektorunde gercekten çok güzel degısımler oluyor ve olacakta…eskısı gıbı hasta ınsanlara işkence cektırılmıyor…sıra kuyrukları vs…EYLUL 2008 ıtıbarıyle de ssk e.sandıgı ve bagkur karnelerı kalkıcak.Artık kışı TC kımlık numarası ıle muayene olacak.bu da hasta ve doktorun işini cabuklastıracak ve artık ılac odenıp odenmemesı gıbı durumları eczane değıl doktor görup ona gore ılac yazacak..raporlar hastaneler tarafından sısteme gırecek ve boylelıkle bız eczane calışanların yuku de hafıflıcek..umarım hepsı gercek olur sabırla beklıyorum…

 3. küçük bi düzeltme eylül 2008 deıl hazıran 2008 🙂

 4. saglık denince akla gelen düşünce birden deyişim yapıyor cünkü hayatımız saglıga dayanıklı saglık olmassa hayat olmaz yaşamanın bir anlamı kalmaz Allah, bizi doktorlarımızdan eksik etmesin cünkü onlar bizim için cok caba tüketiyorlar …herkeste böyle düşünürse sevinirim…..

 5. zeynep yaptığın düzeltme için teşekkürler 🙂

  yavuz kaldığım yurtta yaklasık 40 tane tıp ögrencisi var ve bende 2 tıpçıyla aynı odada kalıyorum gercekten işleri çok zor…
  Allah onlara muhtacta etmesin ama onları da basımızdan eksik etmesizn..

 6. ümraniye eğitim ve araştırma hastanesi çalışanları çok igrenç hepsi kendini bişey sanıyo anlamadım yane 🙂

 7. Aslı igrenç derken neyi kastettiğini anlayamadım acıkcası,normalde böyle yorumları onaylamam ama ben senin burda bir art niyet tasıdıgına inanmadığım için yorumunu onayladım..eğer gerçekten art niyetle yazdıysanda sonuna gülücük koyman bence komik olan birşey değil!

 8. Beyler ümraniye eğitim hastanesi (devlet hastanesi) denilen yere gitmeyin gidenleri de göndermeyin; Burası AKP’nin bütün kadrolarını doldurduğu, ihalelerle yandaşlarına milyonlarca dolar peşkeş çektiği ve lüks yatırımlarla (otomatik kapılar,plazma tv’ler vs vs) halkın gözünü boyadığı ŞER (ve şeriat)yuvasıdır. Aklı başında olan insanlar o hastanenin yer, konum ve yapı itibarı ile eğitim hastanesi olamayacağını görebilir.Aklı olan bu yobazların ekmeğine yağ sürmesin; oraya yaptıkları boş yatırımlarla orada daha büyük hastane yapılabileceği aşinadır.Örneğin milyonlarca dolara belki de hiç kullanmayacakları Da vinci robotu ihalesi açacakmış sayın şeriatçı yobaz başhekim efendi… Gördüğüm kadarı ile de kalifiye dr.’ların hepsi tek tek istifa ediyor. Neden mi? Çünkü orası adam yiyen değirmen gibi çalışıyor. Bu AKP’nin tek amacı oradan kazanç sağlamaktır. “Güneş balçıkla sıvanmaz”

 9. vay be…saffet çok güldüm gülüm sana…ne bu hıncın ya…bak sana bir tavsiye keskin sirke küpüne zarar…
  birader yazıyı okudunmu sen…bide sorması ayıp ümraniyedemi yasıyorsun..yani bir hastane ve seriat odagı,süper bir baglantı..hayırdır bu baglantıyı nerden kurdun,,,doktorlar gelen hastalara tedavi yerine üfürük mü yapıyolar…yazıyı okusan bu kadar sacma ve mantıksız konusmazdın ama senin gibi adamların düz ve küçük mantıklarıyla senin yazdıkların büyük olaylardır.

  SAFFET BAK NE GÜZEL DEMİSSİN…GÜNES BALCIKLA SIVANMAZ…5-6 YIL ÖNCE EGER ÜMRANİYEDE YASIYORDUYSAN,O NETASIN KARSISINDAKİ SSK DİSPANSERİNİDE BİLİYORSUNDUR..İSTE O 4-6 KATLI BELKİ 20 MUAYNANELİ AHIRDAN.BUGÜN BU HASTANEYE GELDİK…İŞTE BALCIKLA SIVANMAYACAK OLAYDA BU…

  BİDE AK PARTİ DEDİĞİN HER NEYSE EGER SENİN GİBİ MANTIGA SAHİP OLANLAR LAF EDİYORSA DEMEKKİ ADAMLARIN BİR GÜZELLİĞİ VARDIR..
  AMA ADAMLARIN DÜNYASI SENİN DÜNYAN KADAR KÜÇÜK DEĞİLDİR.
  1MİLYONA YAKLASAN NÜFÜSÜ İLE ÜMRANİYEDE TEK BİR DEVLET HASTANESİ VAR..DAHA ÖNCE BUDA YOKTU.
  ONLAR GÖTÜRMEK YADA KADROLASMAK İSTESELER DEVLET HASTANESİNDEN ÖNCE O KADAR COK KURUM VE KURULUS VAR Kİ..
  BİDE AK PARTİ DEDİĞİN OLGU Bİ HASTANEDE NASIL KADROLASIYOR.
  ÜMRANİYELİ İSSİZ GENCLERE HASTANEDE GÖREV Mİ VERİYOR.
  YOKSA HASTANELERDE KADROLASMAK İÇİN TIP FAKÜLTELERİNDE DOKTOR MU YETİSTİRİYOR Kİ..BİR KİŞİ DOKTOR OLMAK İÇİN EN AZ 6 YIL UZMAN OLMAK İÇİN 10 YIL OKUMASI GEREKİYOR AMA NEYSE..

  SAFFET SEN BÖYLE GÜZELSİN..
  DURMAK YOK SEN YOLA BÖYLE DEVAM ET OLUR MU???

 10. uleyynn oğlum sizin gibiler oldukça bu ülke ileriye gidemez asla!

  Devlet hastanesinin neresi şer yuvasıymış nesini gördün hastanenin ha! Yoksa iş başvurusunda bulundun da sana iş mi vermediler ha!

  Beyinleri boş yaratıklar!

 11. Anadolu’da sağlık ocakları ve diğer hastaneler pansuman için pamuk bulamazken bu lüks ve göz boyama ne demek!!! müslüman geçinip halkın parasını israf etmek sadece sizin gibilere mahsus bir şey herhalde. Yoksa Suudi kardeşlerinize mi özendiniz? Bu arada bu seviyesiz cevap verme hakkını kim size verdi sorarım pek sayın şakasinan?!? Cevap vereceksen adam gibi cevap ver yada adam ol yazı yaz. Ama balık baştan kokuyor; sende haklısın…

 12. balık baştan kokuyor olmalı bence de sende de bir baş var ama için de beyin yok be saffetim.
  senin zihniyetinde olan insanların yönettiği dönemlerde senin doğu diye tabir ettiğin bölgelerde sağlık ocağı bile yoktu,o doğu diye tabir ettiğin bölgelerin yolu bile yoktu.siz çıkın demir ağlarla ördük ana yurdu dört baştan diye bağırın meydanlarda ki bu 10.yıl marsıdır 10.yıldan bugüne tek bir demir rayı çakmayın bu ülkeye.
  anlayamadığım bu öfke bu kin bu nefret niye,nerden geliyor.
  sinana adam ol demişssin ama sen sinan adam olmadan önce bir insan ol.tamam mı..
  onlara bu seviyesiz cevap verme hakkını,tamamıyle benim kişişel görüslerimi içerdiğim yazımın altına senin yaptıgın duble seviyesiz yorum verdi.kendi saglık sorunlarındam dolayı gittiğim bir hastane hakkında yazdığım tamamıyla bana ait yorumları içeren bir yazıya hem dini hem siyaseti soktun.
  bide ak parti kurulalı 6yıl olmus,senin siyasi düsüncen bu ülkede 80 yıldır var.onlar niye doguya hastaneler yapmamıs yada pansuman bezi bile yollamamıs..yoksa son 25 yılda ilk defa mı bir cumhurbaskanı ankaradan kalkıp doğu turuna çıkmış…doğu dediğin yerler bu ülke içinde değilmi ki bir önceki cumbabanız 7yıl boyunca bir lutfedip niye gitmemiş doğu illerine..tabi niye gitsin dimi onu oraya getiren zihniyette oy kullananlarla doğuda ki çobanın oyu bir mi???

  saffet hadi gülüm baska kapıya,böyle sokaktan duyduğun 2 yada 3 kelimeye sahip beyin daarcığınla beni burda siyaset konusturma seni siyasette kapı zili diye çalar çalar dururum.

 13. Hastane gelişme aşamasında .Fakat araştırma hastanesi olarak tam faliyeti yok benim ricam hasta geldiği zaman tam sonuç alarak çıkması lazım bu yüzden yetkililerin ilgilenmesi rica olunur. doktorlarımız elinden gelen imkanı göstersede devlet bünyesi altında olan hastanelerimiz hastaların rezillik çekmesi ifade ediyo bu çözülürse iyi olur ssk hastalarının barkot sırasında pisikolejik olarak etki oluyo lütfen ssk hastalarının daha iyi konuma gelmesini rica ediyorum.ssk pirimi olmasa yani ssk çalışanı devlet hastaneleri olmaz diye düşünüyorum .çalışan ssk lının değeri rezillik olmamamalı

 14. arkadaslar sonunda bu konuyu ve bu konuya yazdığım yorumlar üzerine bir tehdit aldım… o kadar korktum ki anlatamam… ama siz anlarsınız beni 🙂 arkadaşların cevap vermeye kelime haznesi yetmediği için tehdit etmişler ama biz onları bu halleriylede seviyoruz…

  (ula bir hastaneye gittim,bir yazı yazdım,millete dert oldu..olay oldum… 🙂 )

 15. siyaseti bir kenara bırakın kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama bu ülke için çalışan herkese teşekkür edelim bence ben 17 senedir ankilozon sipondolit adlı hastalıkla uğraşıyorum ama gördüğüm sağlık sistemi yeni yeni kendine geliyor eğer böyle devam ederse çok daha ii olacak diye düşünüyorum onun için emeği geçen herkese teşekkürler

 16. Cok ilginc…ilginc oldugu kadar da ülkemizin siradan yorumlayan vatansever kardeslerimiz…

  insan böyle kardeslerin karsisinda siyaseti hic sevmesede ,böyle konulara gitmek istemsede ….zorunda kaliyor…buyrun…saffet kardesimiz….ordan ricada bulunuyo…eldemi kiramiyo insan…

  bastan söyliyelim…ben oy bile kullanamiyorum….dokuz sene yakindir yurtdisinda yasiyorum…klasik alamanci iste:)

  simdi bende nacizane gözlemlerimi paylasayim sizlerle….

  öncelikle Erdal kardesimize gecmis olsun…acil sifalar …Rabbim imtihanini hakkiyla vermesini nasip etsin….kefaret olsun insallah…

  simdi dünya ekonomisi kötüye giderken…amerkasindan avrupasina bütün sistemler cökmeye baslamisken…(saglik sektörü basi cekmektedir…).birde ülkemize bakalim….

  Evet ülkemizin cok eksikleri vardir…normaldir…gelismekte olan bir ülke…bundan daha dogal bir durum olamaz…

  peki gelismis ülkelere bakiyoruz durum nasil….disardan belki cok farkli…ama iste burda ben diyorum ki degil….su anda türkiye bir cok avrupa ülkesinden bile daha iyi sartlara imkanlara sahip….bir avrupa ülkesi ve en bilindik ülkelerinden almanya ya bakiyoruz…saglik sektörü büyük bir cöküste…sürekli ödenen saglik primleri artiliyor fakat hizmette yinede hizli bir düsüs var….son yapilan bir arastirmaya göre(kaynak alman makamlaridir)bir hastaliga iki yilda teshis koyuyorlar….ne yazik ki…

  her konuda tasaruffa yönelmis bir saglik sektörü…cogu ilaclari karsilamayi red ediyorlar…doktorlar eskisi iyi kalite ilac yazamaz haldeler…vesaire vesaire…diye gider…

  söyle fakli bir durum var…bunuda yazmadan gecemiycem…oraya gelen kim olursa olsun gayet sakin,güler yüzlü,isinin geregini yapan insanlarla karsi karsiyasiniz….bizim en büyük sorunlarimizdan biri bu….adamina göre muamele…bunun da onla bunla degil kislerin birebir kendileriyle alakali bir sorun bu….oldum havasi …yazik yani…

  ayrica sunu da belirtmek isterim kardesimize….bizler hasta olup hastaneye yattigimizda burada hac isareti altin da,incil masamizda yatiyoruz…burdaki bir cok hastane kilisenin elinde…yani cok normal…yesil önlüklü bayanlar gelir …kiliseden…size hizmet icin geldik…ne yapabiliriz diye sorarlar…gazete alalim size…cay getirelim…su getirelim vesair…hatta hic unutmuyorum…hastanede gecirmis oldugum rahatsizliktan dolayi yatarken…esim geldi dedi ki bir dahaki gelislerinde bir sey iste bunlardan…her seferinde hayir gerek yok diyormussun…üzülüyorlar dedi…yani…bu isler böyle…

  ve yine bir gün esimin abisi rahatsizlandi…yattigi hastaneye gittik…hastanenin girisinde icinde….cok güzel bir mescid…harika….inanamadim…cok duygulandim…abdest alma yerine kadar mükemmel ve özenli…hastane devlete aitti …yani kiliseye ait degildi ama…cok hos olan …yaninda da kücük bir kilise…yani ibadethaneler yan yana…

  doktorlar ve hastalar…herkez inancinin geregi gelip ibadetlerini yapiyorlar…kimse süzmeden…ezmeden…ezilmeden….hamdolsun…

  demem o ki saffet kardes siz ve sizin gibi düsünen kardeslerimiz o kadar ilericisiniz ki…kimseleri gözünüz gördügü yok…saygi yok….hosgörü yok yokta yok…peki ne var…neyse kalsin…Rabbim hepimizin kalp gözünü acsin insallah…

  Erdal kardesime tesekkürlerimi sunar gayretlerinin daim olmasini temenni ederiz…birde dua ederiz ki kardesimiz sifa bulsun insallah…ruhlar hastalanmasin demi kardesim….:)

 17. Mehmet abicim Rabbim yar ve yardımcın olsun umarım ki bir kurtuluş vardır ve tez zamanda Yaradanın izniyle gerçekleşir.

  Canan ablacım saolasın,resital niteliğinde güzel bir cevap vermissin Allah razı olsun.

 18. hastanelerde cocuk pisikiyatri yok bütün hastanelere verılmesı istiyorum gezmedıgım hastane kalmadı ya randevu yok..yada cocuklara bakacak doktor yok lütfen rica edıyorum.. SAYGILARIMLA…..Serap YILDIRIM

 19. inşallah birgün çocuk pisikiyatrisi olur çünkü yakında deliriceğim o yüzden çocuk pisikiyatrisi olsa daha iyi olur:d:d

 20. Bazı şeyler sormak istiyorum. Bu hastanede randevu alırken doktor tercih edilebiliyor mu? Yani bayan doktora muayene olmak istiyorum gibi. Ve bir de bağkur geçerli mi?
  Siz gitmiş olduğunuz için sorayım dedim. Yoksa telefonla da sorulup öğrenilebilir tabi ama ben biraz telefon özürlüyümdür de.

  Şimdiden teşekkürler.

 21. herşeyden önce ümraniye devlet hastanesi çalışanlarına çok teşekkür ediyorum.ben hastanelerle çok içli dışlı biri olarak bu hastanenin iyi hizmet verdiğini düşünüyorum ve zamanla dahada ilerleyeceğine inanıyorum

 22. eda hanım ;

  açıkcası ben bi hastane görevlisi değilim, sadece ama sadece gittiğim hastane hakkında ki yorumlarımı ve fikirlerimi blogum için sizlerle paylaştım yani benim hastaneyi arayıp her hangi bir konuda yardım isteme yada hastanede sizlere tedavi olma konusunda yardım etme yetkim yok…

  kanımca internet üzerinden randevu almaya çalışıyorsunuz ve bunu şimdi denediyseniz muhtemelen haftasonu olduğu için sistemi kapatmış olabilirler yada sistemde bir hata oluşmuş olabilir…

 23. bencede süper bir hastane allah inş her zaman onların yanında olur bence enim için birinci sırada da bu hastane

 24. randavu alamıyorum ne olur yardım edin romotolaji doktoruna alacaktım çok rahatsızım bana yakın olacagı için burayı tercih ettim nasıl hastane oldugunu bilmiyorum lütfen yardımcı olun mümkünse buna ihtiyacım var :D…:)

 25. hizmetliler doktorlardan havalı birgün onlara kendilerini ne sandıklarını sorcam doktorlarda doğru dürüs ilgilenmiyo bile

 26. semra ve diğer randevu alamayanlar googleye ümraniye eğitim ve araştırma hastanesi yazın çıkan sayfada ikinci başlığı tıklayın zaten sizi yönlendircekler eğer o

 27. BU HASTANEDE EŞREF SAATİ ADLI DİZİ ÇEKİLİYO 1 2 3 BÖLÜMDÜR AMA EVİM HASTANEYE UZAK OLDUĞU İÇİN VE BEN YOLU BİLMEDİĞİM İÇİN GELEMEDİM GÖREMEDİM=(NEYSE HASTANEDE BÜTÜN ÇALIŞANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM DİZİNİN ÇEKİLMESİNE MÜSADE ETTİKLERİ İÇİN=)

 28. uleyyyn saffet .. (art niyetli) ..oldugunu bu kadarmı açıkça ortaya koyar
  hastanenin şeriatla hiç bi alakası olamıycanı eminim sende biliyosundur ama kesın bi tekme yemişindir ordan papatyanında dediği gibi iş basvurunu falan kabul etmediler herhaldekı böyle zırvalayıp hastaneye çamur atıyosun

  ……………………..
  edit: esra kusura bakmazsan, mesajını edit ettim, kimseye hakaretvari söylemlerde bulunmak bize yakışmaz di mi, kardeşim…

 29. bende yeni mezunum ve sağlık bakanlığı alım yaptıgında burayı yazmayı düşünüyorum hemşire arkadaslar varsa bana biraz fikir verebilirler mi ?

 30. Sevgili arkadaşlarım. Ben ümraniye devlet hastanesinin İnşaat safhası ,devreye
  alma ve teslimat aşamalarında Müteahhit firma tarafından görevlendirilmiş ekibin
  içinden bir arkadaşınız olarak o dönemde yaşadıklarımı paylaşmak
  istiyorum. Tansu Çillerin başbakanlığı sırasında törenle temeli
  atıldı. Kaba inşaat halınde çürümeye terk edildi. 2002 genel
  seçimlere yakın hastane yuzde 96 si bitirilerek hizmete açılmıştı.
  Seçimden sonra başhekimi il sağlık müdürlüğünce açılışta
  Başbakanın karşısına çıkarılmamak için (siyasi görüşü farklı olduğu
  öne sürüldüğünden dolayı) 1 günlük mecburi izine çıkarıldı.
  ilk defa gelen ve hastane hakkında herhangi bilgisi olmadığı söylenen
  bir doktorun başhekimliğe geçici vekaletiyle Başbakanımız tarafından hizmete
  açıldı . Ama hastane sadece poliklinik hizmeti veriyordu. Başbakan gezeceği
  için doktoru ,tıbbi gereçleri olmayan hatta hastası bile olmayan servislere hemşirelerin
  görevlendirildiğini hatırlıyorum. Nitekim hastane aynı yıl içinde iki iktidar
  tarafından iki kez hizmete açılmış oldu. Bunun dünyada başka bir örneği
  varmıdır ben merak ediyorum. Hülasıl eski başhekim açılıştan sonra tekrar
  görevine geldi. Fakat baskılar devam ediyor kendisine yakın isimin
  başhekim olmasını isteyen birileri il sağlık müdürlüğü kanalıyla
  hakkında defalarca mahkeme kararıyla göreve iade kararı alınan
  eski başhekimi göndermenin yolunu arıyorlardı. İl sağlık müdürlüğü
  görevden alıyor, mahkeme geri iade ediyordu.Bu birçok kez oldu ve her
  seferinde başhekimin cebine milyarlarca lira tazminat paraları giriverdi.
  Başhekime yakın duran memurlar sürgün ediliyor bu durumdan 657 ye tabi
  tüm personel de rahatsızlık duyuyordu. Bu sancılı geçiş sürecinde malesef
  hastanedeki sağlık hizmetlerinin geliştirilerek kapsamlı şekinde
  hastalara sunulması da aksamış ve gecikmiş oldu.
  Yine bu görevden almalardan biri hastanenin kantin ihalesinin
  yapıldığı bir haftaya denk geldi. İhale 49 yıllığına iktidara
  yakın olan M.’ ye kaldı. Eski başhekim tekrar göreve
  geldi. haziran 2005 de başhekimlik girişinde bir adam silahla bacağından
  vuruldu. Başhekimlikten çıkarken vurulan bu adam il sağlık
  müdür yardımcısıydı.
  (haberi bu likle var http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=156828).
  Sonunda hastane eğitim hastanesi oldu. Eğitim hastanelerinde
  başhekimin prof. olma şartı olduğundan uzman olan eski başhekimin
  görevide sonlanmış oldu. Fakat hukuk mücadelesi devam
  ediyormuş diye duydum. Bu süreçte Türkiyede politika yapmanın ranta
  ulaşmak için zenginler ve zengin olmak isteyenler tarafından
  kulanılabilecek en basit yol olduğunu dördüm. Hastane malesef her iktidar
  tarafından politik malzeme olarak ümraniyelilerin önüne koyuldu.Aklıma geldikçe
  gülerim ; ödenek yetersizliği yüzünden yıllarca çürümeye terk edilen
  hastanenin 9 ayda % 70 ini daha bitirerek seçimlere hazırlamıştık. Şimdi güzel
  hizmetler veriliyor diye duyuyorum. Umarım bundan sonrası
  ümraniyeliler için daha da iyi olur. saygılarımla…

 31. Ben bu hast.nin genel cerrahi servisinde çalışan doktorların hepsine ve anestezi doktoru olan Ast. Dr. Nevin Kurtçelebi ve yanındaki iyi doktora candan teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Hepsinin pırlanta gibi bir kalbi var. Bütün doktorların. Özelliklede dünyanın en iyi kalpli doktoru olan Dr. Nevin hanıma canı gönülden teşekkür ederim. Kendisi tam bir melek gibi birisi çünkü. Ben ilk ameliyatımı bu hast.de oldum. Ve gerçekten çok korkuyordum. Anestezi muayenemi Ast. Dr. Nevin Kurtçelebi yapmıştı. Allah ondan razı olsun. Korkumu yenmemi sağliyordu. Ve şanşıma ameliyatıma da Dr. Nevin hanım düştü. Şimdi evdeyim ve çok iyiyim. Bütün doktorlarımıza ve Erdal kardeşimize sonuz başarılar. Umarım Saffet’inde görüşleri değişir. Çünkü gerçekten saçmalamış. Saygılarımla..

 32. iyi hoş hastane gerçekten çok güzel,herşey fazlasıyla düşünülmüş.ALLAH razı olsun bu hastaneyi bir an önce tamamlayıpta milletin huzuruna çıkarmaktan.Ancakkkkkk gelgelelimki bi rfandevu alamadım 1 haftadır.ya koskoca hastanede 1 ortopedi var ve randevu alamıyorum.daha öncede dahiliye hep doluydu.hastaneye gitsen randevusuz bakmıyorlar.Bu sisteminde gözden geçirilmesi gerek.güya hastane var.gidemiyorum bi türlü:(

 33. randevularınızı net üzerinden alabiliyor veya boşluk varsa sırada günü birlik erken gidip sıra alabiliyorsunuz çünki her bülümün koridorunda numara alınacak stantlar var valla şimdi her doktorlar daha güleryüzlü vede ilgililer, anlattıklarınız eskidendi, tabi hepimiz insanız siz önce selamı esirmeyin vede kendinizi daha güzel ifade ederseniz daha kısa zamanda muayene olabilirsiniz ben hastaneye yakın oturmama rağmen sıra alamıyordum ama bu sene bu sorun yok.herkeze geçmiş olsun.

 34. yorum yapmamaıza gerek yok
  yeterı kadar duzenlı bır hastane kazım karabekırde oturuorum gercekten duzgun bır hastane doktorlarıda cok ıyı onlarıda anlamak lazım streslı olduklarında okadr ınsanla ugrasmak kolay degıl

 35. HASTANENIZ GERCEKTEN COK GUZEL TEK KELIMEDE BEN KATIMDEDIM

 36. Beklentilerin üstünde bir doktor…OP DR AYKUT GÜLER için bu söylediklerim . mükemmel bir insan; iyi niyeti, şefkati, samimiyeti, mesleki bilgisi ve tecrübesi, güleryüzü, sıcaklığı ve insanlığıyla adeta sizi bir melek gibi karşılayacak, sizi bir psikolog gibi rahatlatacak, sizinle dost olacak, adeta bir baba gibi güveneceksiniz, sonra kesinlikle size en doğru tanıyı koyacak ve sizin için en doğru tedaviye size ikna edecek ve tabir yerindeyse sizi BÜYÜLEYECEK… ben sizden bahsediyorum hocam sizi anlatacak kelimeler bir yerde tıkanıyor. kendi etrafınızdakileri ve sevdiklerinizi çok şanslı görüyorum ki kendimide onların içerisinde hissediyorum. bana bu hissi yaşattığınız için sonsuz TEŞEKKÜRLER……. BURDURDAN

 37. ya arkadasım hastahane konularında hiç bilgim yoktu saol sayende bilgi sahibi oldum :))

 38. arkadaşlar iyi herşey güzelde bizde böyle bir hastaneyi yönetecek ve düzenleyecek adam yok adam hele O hizmetliler güvenlikler sanki profösör gibiler bir hava bir tripler anlatamam kovboylar sanki dangalaklar. haa hele O acil servis evlere şenlik kürt çalıyor çingene oynuyor anlayın işte pozisyonu. hasta götürmüşüm şiddetli mide ağrısıyla iki kat olmuş hastam ağlıyor duramıyor zor zaptediyorum artık nedir tabi bilemiyoruz herşey olabilir bu hasta 18 yaşında kızım apandistte olabilir patlamak üzere olabilir patlamış olabilir mide kanaması olabilir güvenlik salağı O şekilde görüyor daha bana sırada bekleyin diyor sıradada 20 kişi var en azından işte gelde sinirlenme kavga etme acildeki doktor olacak kişide bu şekilde gelen hastaları kendisi acilen alması gerekirken güvenlikle tartışmayın diyor ve haklı çıkarıyor yaa işte O şaaşalı hastanenin personel vaziyeti bu durumda dedimya kürt çalıyor çingene oynuyor

 39. bende ümraniye eğitim araştırma hastanesine girmek istiyorum.. :(bu mümkün müdür acaba ? :(kendim eczanede çalışıyorum sistem üzerinde oldukça seriyim ama yinede bilgisayar kursu sertifikası isteniyormuş anlamadım gitti bunu siz ne dersiniz bu soruya sayın ;erdal bey..

  saygılar……

 40. BENİM CANIMDAN ÇOK SEVDİĞİM KARDEŞİM ŞUANDA HASTANENİZDE YATMAKTADI AĞRISI ŞİKAYETİYLE GECE 12,DE GETİRİLDİ VE APANDİST AMELİYATINA ALINDI ERTESİ GÜN EVE GÖNDERİLDİ ,DAHA SONRA KARDEŞİM KARIN AĞRISI ŞİKAYETİYLE TEKRAR HASTANEYE GETİRİLDİ.VE DAHA SONRA ENFEKSİYON KAPTIĞI ORTAYA ÇIKTI BU NASIL OLUR DEVLET HASTANELERİNDE NEDEN İNSANLAR DİKKATE ALINMIYOR ANLAMIYORUM .NEDEN DOKTORLARIMIZ TİTİZLİKLE ÇALIŞMIYOR, ALETLER NEDEN EN İYİ ŞEKİLDE DEZENFEKTE EDİLMİYOR?NEDEN NEDEN NEDEN ?DUA EDİYORUM UMARIM KARDEŞİM İYLEŞİR.

 41. merhaba arkadaşlar
  ben anne adayıyım doğumumu ümraniye devlet hastanesinde yapmak istiyorum fakat nasıl bir hastahane olduğuyla ilgili yardımlarınıza ihtiyacım var doğum doktorları nasıl bilgilerinize ihtiyacım var arkadaşlar

 42. ümraniye eğitim araştırma hastanesinde görev yapan doktorlardan ortopedi uzmanı op doktor meriç uğurlara ne kadar teşekkür etsem azdır adam gibi ilgilenen bir onu tanırım

 43. ümraniye eğitim araştırma hastanesinde görev yapan doktorlardan ortopedi uzmanı op doktor meriç uğurlara ne kadar teşekkür etsem azdır adam gibi ilgilenen bir onu tanırım herkese tavsiye ederim

 44. HERKESE MERHABA;(TAM İKİ SENEDİR 7-8 DEFA OLMAK ÜZERE AYNI ŞİKAYETLERLE ÜMRANİYE DEV.HAS. GİDİYORUM.ŞİDDETLİ YAYGIN KARIN AĞRILARI,YÜKSEK ATEŞ VE HALSİZLİK ŞİKAYETLERİ.ACİLDE HER GİDİŞİMDE TAM 1 SAAT ORTALAMA BEKLİYORUM.DOKTORA GİRDİĞİMDE MUAYENEDEN SONRA KAN TAHLİLİ İSTENİYOR ORTALAMA 1 SAAT.SONRA İDRAR TAHLİLİ ODA 1 SAATE YAKIN.SONRA RÖNTGEN YARIM SAAT KIRKBEŞ DK.SONRA ULTRASON İSTENİYO TEK DOKTOR VAR VE O BÖLÜM BUZDOLABI GİBİ SOĞUK HASTALARA İŞKENCE GİBİ VE SIRADA 1 SAAT BEKLİYORUM.2 SENEDİR GİDİP GELMEME RAĞMEN HASTALIĞIMLA YAKINDAN İLGİLENİP BU İNSAN BU KADAR ZAMAN GELİP GİTMİŞ YAHU SÜREKLİ TEKRARLAYAN Bİ HASTALIĞI VAR İLGİLENELİM YADA ANLAYAMAZSAK BİLE Bİ SEVK FALAN YAPALIM DİYEN YOK.TAVSİYEYLE BAZI BÖLÜMLERE RANDEVU ALIP GİDİN DENİYOR.EN SON GİTTİĞİMDE 6 SAATE YAKIN HASTANEDE KALDIM.DOKTORLARIN BENLE İLGİLENİP BAKTIĞI SÜRE 15 DK. YI GEÇMEZ.YAZIK İNSAN HAYATI BU KADAR UCUZ.BENİM ÖLÜMCÜL Bİ RAHATSIZLIĞIMDA OLABİLİR.GİRİŞTE GÜVENLİK FALAN YOK EVLERE ŞENLİK.ACİL BÖLÜMDE NUMARALI OLMASINA RAĞMEN ARADAN AKRABA,ARKADAŞ ALMAK VAR.SAATLERCE İNSAN BEKLETMEK VAR.GÜLERYÜZ İLGİ ALAKA KİMSENİN ÖYLE BİŞEY BEKLEDİĞİ YOK ZATEN İŞİNİ YAPSIN YETER.İNSAN HAYATINA ÖZELLİKLE HASTAYA DEĞER YOK.DOKTORLAR YOĞUNLUKTAN BIKMIŞLAR.ETRAFIMDAKİ İNANLARDANDA DİNLEDİĞİM BİR SÜRÜ SIKINTI VE ŞİKAYET ÇABASI.ÖVERKEN LÜTFEN DİKKAT EDİN BU HUSUSLARA

 45. ÜMR.DEV. HAS. BAZI BÖLÜMLERE RANDEVULAR İNTERNETTEN ALINAMIYOR ÖZEL TELEFON NUMARALARI VAR VE HAFTA İÇİ 2 İLE 4 SAAT ARALIKLARINDA TELEFONLARINIDA YOĞUNLUKTAN DÜŞÜREBİLİRSENİZ 1 HAFTADA ANCAK ALABİLİRSİNİZ.İNTERNETTEN RANDEVU BAZI BÖLÜMLERDE HAFTALAR BAZENDE AYLAR SONRAYA ALINABİLİYOR.HASTANELER GELİŞSE NE OLUR;TIBBİ CİHAZLAR ALINSA,DOKTOR KALİTESİ ARTSA,HİZMET KALİTESİ ARTSA NE OLUR,BEN HASTALANDIKTAN SONRA HASTANEYE GİTME SÜREM,DOKTORA GİREBİLME ZAMANIM,İLGİ VE ALAKA,HASTALIĞIN TEŞHİS VE TEDAVİSİNE BİRAN ÖNCE BAŞLANAMADIKTAN SONRA BUNLARIN HİÇ ÖNEMİ YOK ARKADAŞLAR.ZATEN HASTALAR ZAMAN YOĞUNLUKTAN DOLAYI YETERİNCE BİLGİLENDİRİLİP BİLİNÇLENDİRİLMİYOR DOKTORLAR TARAFINDAN.İLAÇ YAZ GÖNDER MANTIĞI.Bİ BEL FITIĞIMI ÖĞRENEBİLMEK İÇİN 6-7 DEFA DOKTORA GİTTİM ARKADAŞLAR VARIN GERİSİNİ SİZ DÜŞÜNÜN.DEVLET HASTANELERİNE GİTMEK İŞKENCEDEN BAŞKA BİŞEY DEĞİL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial