Lanet olsun içimde ki reklam sevgisine :)

Şimdik arkadaşlar malumunuz blogumun çeşitli yerlerinde (üst banner altı,sol blok kısımlarında) reklamlar var. Bu reklamları aslında koymacaktık ama sırf sinan’a inat,koyduk işte… Her ne kadar şimdiye kadark 1 ytl sini bile görmesekte herhal bişeyler kazanıyoruzdur ordan…(şükretmek lazım)

Akabinde ve detayında benim msn ve facebook iletimde birkaç gündür ; ‘ www.erdalerdogdu.com –} reklamlara  tıklamak hiç bu kadar zevkli olmamıştı.’ şeklinde… Ve arada bir msn den arkadaşlara, bu iletiyi yollayaraktan onlara zorla sitemi ziyaret ettiriyorum 🙂

Artık bilmeyen kaldı mı bilmiyorum ama burada benim bir reklamcılık öğrencisi olduğumu söylememe gerek var mı acep ? 🙂

Ama işte o kadar iyi okuyucularım var ki. Blogumda ki herşeyi en ince ayrıntısına kadar inceliyorlar ve bana çok güzel geri bildirimler yapıyorlar. Hepsine ayrı ayrı çok ama çok teşekkür ederim.

Bu sefer ki geri bildirimimiz (feedback) işte blogumda ki reklamlar hakkında oldu. Gelen mail için de şu resim vardı.

Tabi şimdi bu resimde ne var diye soracaksınız. Bana kalırsa bişey yok zaten 🙂 Blogumun ana sayfasını print screen etmiş ve bana geri göndermiş. Ama işin aslı o değil. Arkadaş ana konu olarak yukarda ki reklama laf etmiş. Ne bu böyle, çöp çatan mı oldun filan demeye getirmiş. Çünkü yukarda reklamı olan site gereksiz bir arkadaşlık sitesi.Neyse!

Ama inanın bunları engellemekten sıkıldım artık. Şimdi google adsense denilen kurum kelime bazlı içerik reklamcılığı ile çalışıyor.(peki nedir bu içerik reklamcılığı? derseniz okuyuverin)

Kelime bazlı içerik reklamcılığı, benim ana sayfamda genel olarak yazan yazıların kelimelerine göre seçilen ya da direk olarak bir konu içindeki kelimelere göre benim reklam bölümlerime reklamların google adsense tarafından otomatik olarak gönderilmesi. Böyle düşünülünce aslında pek sorun yok. Ama aşk ile ilgili bir yazı yazınca herkesin aklına bizim ‘masumane aşkımız’  gelmiyor ki kardeşim. Aklınıza ne geliyorsa yollayıveriyor google amca 🙂

Buna inanmıyorsanız müzik kategorime gittiğinizde genel olarak müzikle ilgili reklamların olduğunu, gezilesi görülesine gittiğinizde tatil reklamlarının olduğunu görerekten inanabilirsiniz.

Yoksa benim işim olmaz, böyle abudik gubidik sitelerle, ona göre. İlgilere duyrulur kardeşim 🙂

Saygı ve selamlarımla…. 🙂

Bu yazıyı sosyal medya paylaşabilirsiniz

Yazar: Erdal Erdoğdu

Ülkemizin önde gelen iletişim danışmanlığı firmalarının PR ve dijital ekiplerinde görev aldım, birçok üniversite ve özel eğitim kurumunda iletişim bilimleri üzerine eğitimler verdim. Kamu kurumlarında iletişim birimi yöneticiliği yapmaktayım.

“Lanet olsun içimde ki reklam sevgisine :)” için 6 yorum

 1. üst header kullanmadığın için hakikaten senin sitenin bir parçası gibi olmuş reklam 😀 renkler bile müthiş uymuş .olaya dikkat çeken arkadaşta iyi geyik çıkarmış.Ben de bu tarz reklam olaylarına girsem japonyaya olan tatil imkanları ve japonca öğrenme kurslarıyla ilgili şeyler gelir zaar hehheeh iyi akıl aslında.

 2. Aynen dediğin gibi yav… Ama bak ben onun bana attığı geyik mailinden,
  halkla ilişkiler kategorime bir yazı çıkardım bence, interbet reklamcılığıyla
  ilgili güzel bi yazı oldu 🙂

  ve senin bloga gelince, emin ol, uzak doğu reklamları seni
  gercekten zengin dahi edebilir… Bu arada bülen ecevit yazın güzel olmuş.
  Kendisi siyasi olarak pek sevmesem de yıllarca karaoğlan olarak cağırıldığım için az da olsa
  bi sempati duyarım, aynı adımdan dolayı erdal inönü olarak çağırıldığım gibi 🙂

 3. Emin ol o aptal reklamı gördüğümde ben de seni uyarmayı düşünmüş ama senin gibi sitesiyle yatıp sitesiyle kalkan bir adamın bunu görmemesinin imkansız olduğunu düşündüğüm için de vazgeçmiştim. 🙂 Google amca doğru yolu bulmuş “Bilişim eğitim merkezi” :))

 4. @kaldera abla , bu ara böyle aşktan meşkten çok bahsedince, adamlar beni düşündü dayadılar evlilik sitelerini 🙂 birçok başlıkta aynı sorun var.. 🙁

  @zeynep, böyle iyi ve güzel okuyucularımız olduğu sürece sırtımız yere gelmez Allah ın izniyle… sorun değil bu reklamlar 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial