Çocuklar öğrenirken aileler keşfediyor

image2Ayrıntı Sanat Akademisi, 5-8 yaş aralığında ki çocukların eğlenirken öğrenmesi, yaratıcılıklarını geliştirirken kendilerini keşfetmeleri adına Aralık ayı boyunca her Pazar günü ‘Bana Bir Sır Ver’ adlı çocuk ve ebeveyn atölyesi düzenliyor. Vincent Van Gogh, Edvard Munch ve Şeker Ahmet Paşa’nın nadide eserlerinin çocukların gözünden yeniden resmedileceği atölyelerde, çocuklar eğlenerek hünerlerini sergilerken aileler de çocuklarının bilmedikleri yönlerini keşfedecekler.

Ayrıntı Sanat Akademisi, sergilediği solo sergilerle büyük beğeni kazanan ve Contemporary İstanbul’da başarılı çıkış yapan ressam Nurdan Likos ile gerçekleştirdiği çalışmalarla uluslararası platformlarda adını duyuran gelişim psikoloğu ve anne baba koçu Ayşegül Cebenoyan’ı bir araya getiriyor ve İstanbul’da çocuk ve ebeveyn atölye çalışmaları düzenlemeye başlıyor.

Aralık ayı boyunca Pazar günleri düzlenecek atölye çalışmalarında her hafta 5-8 yaş arası çocuklar için farklı bir temalarda eğitimler verilecek. Eğitmenlerin haftanın teması çerçevesinde çocuklarla yapacağı sohbetle başlayacak olan atölye çalışmasında, katılımcılar önce haftanın ressamını ve o ressamın haftanın temasına uygun bir resmini tanıyacak sonra da bu temaya ilişkin kendi duygu ve düşüncelerini resimlerine yansıtacaklar. Çocuklar büyüdüklerinde kime benzemek istedikleri ve benzemek istedikleri kişinin hangi davranışlarını örnek aldıkları resimlerle ifade ederken aynı zamanda hayata dair birçok soru için iç görü gelişiminde bulunacaklar.

Çocuklar resmederken aileler keşfedecek

Gelişim psikoloğu ve anne baba koçu Ayşegül Cebenoyan anne ve babalarla haftanın teması üzerinden çocuk gelişimi ve ebeveynlik konularında sohbet toplantısı düzenleyecek. Anne babalar çocuklarının eğitimine ve gelişimine ilişkin birçok sorularına yanıt bulacaklar.

Özgüven ve özsaygı, benlik gelişimi, anne babaların sağlıklı bir benlik gelişimini geliştirici tutumları, çocuklardaki duygusal gelişim, öfke kontrolü becerilerinin nasıl geliştirilebileceği, duygusal zekâ, çocukların öğrenme süreci, öğrenme sürecinde ve çevrelerindeki yetişkinlerin rolü, sözsüz iletişimle çocuklara aktarılan duygular gibi temaların işleneceği sohbetlerde anne babaların çocuklarının ihtiyaçlarına ve bu ihtiyaçları nasıl karşılayabileceklerine dair sorulara yanıt bulacaklar.

Detaylı bilgi için; 0 212 244 20 42 – 0 532 397 65 87

Bu yazıyı sosyal medya paylaşabilirsiniz

Yazar: Erdal Erdoğdu

Ülkemizin önde gelen iletişim danışmanlığı firmalarının PR ve dijital ekiplerinde görev aldım, birçok üniversite ve özel eğitim kurumunda iletişim bilimleri üzerine eğitimler verdim. Kamu kurumlarında iletişim birimi yöneticiliği yapmaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial