Kırmızı Başlıklı Kızın Olay Görüntüleri

Geçen hafta sonu Reina çıkışı ünlü playboy Azgın Kurt ile yakalanan, ama sadece arkadaşız, aramızda bir şey yok deyip, yine de kameralardan kaçan ülkenin en ünlü ailelerinden birinin kızı olan Kırmızı Başlıklı Kız’ı magazin gündemine oturacak olay görüntüleri ile yakaladık. (EHA)

Yıllardır Azgın Kurt ile arasında olan ilişkisini inkâr etmesine rağmen,  Kurt ile ilişkileri ilköğretim kitaplarına bile konu olan Kırmızı Başlıklı Kız’ı bu sefer, anneannesine hazırladığı yemekleri, ormanda kendi elleri ile kurda yedirirken görüntüledik. Oldukça samimi şekilde yakaladığımız Kırmızı Başlıklı Kız kameraları fark edince yanımıza kadar gelip, objektiflerimize sıcak pozlar vererek kısaca gündemi değerlendirdi.

Benim gibi asil biri ile dağdaki çobanın oyunun bir sayıldığı, çocukluk arkadaşım olan Münevver Akbulut’un erkek arkadaşı tarafından hungarca katledildiği, bidebunakon davasında masum insanların cezaevine konulduğu bir ülkede benim Azgın Kurt Bey ile olan ilişkimin bu kadar gündem olmasını tebessümle kınıyorum dedi.

Kurduğu cümlelerde, hunharca yerine hungarca, çocukluk arkadaşım dediği kişinin soyadını yanlış söyleyen, Ergenekon yerine bidebunakon, teessüf yerine tebessümle diyerek yılın gafını yapan, insanlar arasında asil – köylü gibi bir sınıf ayrımı yapan Kırmızı Başlıklı Kız’ın asla gündemden inmeyeceği bir kez daha ortaya koyuldu.

 

PRA – 305  Media Relations & Press Writing  – Erdal ERDOĞDU – Kırmızı Başlıklı Kız haberi

Bu yazı tamamıyla Türk haber sisteminin magazinleşmesi ve her geçen gün içerik sahibi haberlerden yoksun kalmasına ithafen eleştiri mahiyetiyle, affınıza sığınarak yazılmıştır. Yukarda ismi geçen dersim içinde yazdığım ilk haber metnidir, umarım beğenirsiniz… 🙂

Bu yazıyı sosyal medya paylaşabilirsiniz

Yazar: Erdal Erdoğdu

Ülkemizin önde gelen iletişim danışmanlığı firmalarının PR ve dijital ekiplerinde görev aldım, birçok üniversite ve özel eğitim kurumunda iletişim bilimleri üzerine eğitimler verdim. Kamu kurumlarında iletişim birimi yöneticiliği yapmaktayım.

“Kırmızı Başlıklı Kızın Olay Görüntüleri” için 3 yorum

  1. İçi boş haberler ile içi dolu haberlerin yayınlanma ihtimali kıyaslandığı takdirde ”İzlenme oranı” denilen olayı zirveye tırmandıracak mahiyette olanın seçildiği bültenleri izlemek durumunda kalıyoruz. Ana Haber Bülteni denilen yayınların bile artık magazinsel olduğu aşikar. Toplumu bilinçlendirecek haberlerden ziyade kanalın değiştirilmemesi için merak uyandıracak – saçma da olsa – yayınlar yapılmaya başlandı.
    Türkiye’deki haber sistemi ne kadar acı bir hal aldı. Dinlemek için 1 saniyemizi bile heba etmek istemeyeceğimiz, sizin deyiminizle ” Kırmızı Başlıklı Kız ”lar ve onları gündeme taşıyan haberciler olduğu sürece ”eleştiri mahiyetinde ” daha çok yazacaksınız gibi geliyor bana. Elinize sağlık, haberiniz güzel olmuş 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial