FSM Üniversitesi ve İŞKUR İş Garantili Sosyal Medya Uzmanlığı Kursu

Sosyal medya denilen kavram her geçen gün iletişim sektörleri içinde ondan öte günlük hayatımızda kendine hızla yer edinmeye devam ediyor. Uzmanların görüşlerine göre sosyal medyadan öte tümüyle internet iletişimi bu yer edinme işine devam edecek ve genel iletişim sektörleri içinde kendi payını sürekli arttıracak.

Durum böyle olunca kişiler üzerinde bu konu üzerine eğitim alma isteği, uzmanlaşma isteği her geçen gün artıyor. Bu doğrultuda da gerek özel eğitim kurumları, gerekse üniversiteler sosyal medya eğitimine ön ayak olup, eğitim, sertifika, uzmanlık programları organize ediyorlar.

Bunlardan bir taneside, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi ve İŞKUR’un ortak organize ettikleri “İş Garantili Sosyal Medya Uzmanlığı Kursu“.

Geçtiğimiz günler içerisinde Sevgili Fatmagül Güzel‘in yoğun programı yüzünden eğitim vermeyi bırakması gerekmesi ve ilgili kurumlara beni tavsiye etmesinin ardından bir fiil bu kursun/eğitim programının eğitmenleri arasına dahil oldum.

İlgili programın web sitesini ziyaret ettiğinizde programın amacı olarak;

Halkla İlişkiler, Reklam ve Tanıtım, Pazarlama etkinlikleri, günümüz internet dünyasında artık bambaşka bir strateji ihtiyacı doğurmuştur. Bu ihtiyaca bağlı olarak sanal alemde reklam ve pazarlama mantığı daha hızlı ve işlevsel hale gelmiştir. Bütün bu bilgiler ışığında bir ürünün tanıtılmasında interneti en aktif şekilde kullanmak, zamanı işlevsel açıdan lehimize çevirmek bir “uzmanlık” gerektirmektedir. Programın amacı internetin başında geçirilen zamanı bir amaca yöneltmek ve amaç doğrultusunda sosyal yeteneklerinizi açığa çıkartmaktır.”

şeklinde bir açıklama yapılmış. Bu amaç doğrultusunda yaklaşık 50 kişilik bir öğrenci grubuna 3 aylık bir eğitim programı dahilinde eğitimler verilmeye başlanmış.Bu programın son 4 haftasında da Sosyal Medyada Kriz İletişimi ve Strateji Geliştirme dersini de verme fırsatı bana nasip oldu.

Derslerimizin ilk haftasında arkadaşlarımın genel durumunu görebilmek için onlara mini bir sınav yaptım ve sonrasında “her yiğidin ayrı bir yoğurt yiyişi” var diyerek sosyal medya iletişimi nedir? ile derslerimize başladık.

Geride kalan iki haftada ben çok iyi arkadaşlarla tanıştım, kendimce zevkli dersler anlattım. En azından anlatırken aldığım geri bildirimler ve katılımla tek başıma sunum yapmaktan öte bir şeyler anlattığımı hissettim.

Bu noktada tabiki asıl karar ve düşünce benden öte anlattıklarımı dinleyen arkadaşlarımındır.

Onlarda umut ediyorum ki kendimi geliştirmem noktasında ilerleyen günlerde bana çeşitli geri bildirimler vereceklerdir.

Eğitimlerde bir vesile ilk iki haftamız bitti ve geriye iki haftamız kaldı. Geriye kalan derslerde arkadaşlarımıza çeşitli süprizlerim olacak ve o derslerimiz ilk iki haftaya nazaran daha verimli ve etkileşimli geçecekler.

Hepsinden öte sizler de bu eğitimlere katılmak, bu eğitimlerin sizlere neler katacağını öğrenmek, iş garantili kavramının detaylarını bilmek isterseniz yukarıdaki ilanda bulunan telefon numarasından tüm bilgileri alabilirsiniz.

Bu yazıyı sosyal medya paylaşabilirsiniz

Yazar: Erdal Erdoğdu

Ülkemizin önde gelen iletişim danışmanlığı firmalarının PR ve dijital ekiplerinde görev aldım, birçok üniversite ve özel eğitim kurumunda iletişim bilimleri üzerine eğitimler verdim. Kamu kurumlarında iletişim birimi yöneticiliği yapmaktayım.

“FSM Üniversitesi ve İŞKUR İş Garantili Sosyal Medya Uzmanlığı Kursu” için bir yorum

  1. Kaçırdığıma çok üzüldüm. devam etmek istemeyenlerin yerine geçmek gibi bir şansımız olabilse keşke. Çünkü tekrarı ancak seneyeymiş:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial