şunlara bir bakalım mı?

bilmiyorum ne kadar takip ediyorsunuz yada ne kadar takip edebiliyorum?

1-dünya borsalarında yaklaşık olarak hafta başında başlayan çalkantı aynı bir deprem gibi tüm dünyayı salladı,deprem benzetmesi bu konularda çok kullanılıyor ama bence cuk oturmus bir tabir.nasıl fay hattı yıllarca dolup bir anda patlıyorsa işte ekonomideki bu dalgalanmalarında bir geçmişi var…(‘Uluslararası yatırım bankası Merrill Lynch, ABD’nin bir numaralı mortgage kredi sağlayıcısı şirketin hisseleriyle ilgili tavsiyesini ‘Al’dan ‘Sat’a düşürünce ABD borsasında başlayan satış dalgası tüm dünyaya yayıldı. ABD borsalarındaki sert düşüşler, Avrupa ve Asya ile birlikte Türkiye’yi de olumsuz etkiliyor. Borsa yüzde 6,79 kayıpla 44 bin 473 puan, dolar ise 1,4 YTL’den kapandı. Borsa öğleden sonra seans içinde yüzde 9’un üzerinde düşüş göstererek 43 bin 291 puana kadar gerilerken, dolar 1,4115 YTL ile mart ayından bu yana en yüksek düzeyini gördü’alıntı )….ve ne yazıkkı dünyada en çok etkilenen borsada imkb 🙁 zaten yıldız kaysa bizim borsamız onun rüzgarından etkileniyor.suanda borsada düsüsler durmus gibi görünsede yeni düsüs dalgaları bekleniyor…

2-dünya felakete adım adım yaklasıyor,küresel ısınma denen şeyi içinizde dikkate alan varmı? ama size bişey demeliyim,bence baya baya kale almalısınız.çünkü bu yadsınamaz bir gerçek,dünya gerçekten çok büyük krizlerle karsı karsı kalacak,yav bir baksak görcez aslında aynı yarım kürelerdeki ülkerlerin kimi kuraklıkla kimi ise sellerle karsı karsıya. ve ülkemizdede basta baskent olmak üzere bircok yer sıkıntıda bunun önlemleri almalıyız en azından kendimize düseni yapmalıyız… artık damlaya damlaya göl olmuyor, damlaya damlaya çöl oluyor 🙁

3-22 temmuzda secimler yapıldı,artık hayırlımı oldu hayırsız mı oldu bilmiyorum ama olan oldu…şimdi sıra cumhurbaskanını secmekte,ülkemizde 5.dönem millet vekilligi yapan,üniversitelerimizde ögretim görevliligi yapmıs,birkaç farklı bakanlıkta bakanlık görevi yapmıs,basbakanlık yapmıs bir isim olan abdullah gül adaylıgını acıkladı,zaten bu isimde belliydi önceden. ama biz yine affedersiniz ama sidik yarısına girdik,çok gecmişe değil 20 yıllık sürece baktığımızda anap iktidardı özal cumhurbaskanı oldu,dogruyol iktidardı demirel c.baskanı oldu şimdi ak parti iktidar ve onun istedigi aday cumhurbaskanı olacaktır ama olamazmıs…illede uzlasmak lazımmıs…kendi içinde uzlasmaya varamayan 2ye 3e bölünmüs olan bir parti bunu istiyomus….

4-dün öss yerlestirme sonucları acıklandı ve ne yazıkki 2500 okul birincimiz acıkta kalmıs,yine binlerce kişi acıkta kalmıs,en basta öss de binlerce kişi sıfır çekmiş aslında varya bizim eğitim sistemimiz çökmüş kimsenin umrunda değil.Atatürk ün bu ülkeyi emanet ettiği türk gençligi yitip gidiyor,harcanıyor ama hiç kimsenin bunlarla ilgilenme isteği yok.biz birbirimizi yiyelim bize yeter… 🙁

5-istanbulda deprem senaryoları yine revacta ki artık buda yadsınamaz bir gercek..tübitak baskanlarından prof.dr naci görür dün cok büyük açıklamalarda bulundu,en fazla 2029 yılına kadar marmara dayanır ve sonra patlar dedi…marmaranın dibi fokur fokur kaynıyor dedi…bu nedemek tahmin ediyosunuz dimi…marmarada bir deprem türkiyenin 7.9 sidetinde kalp krizi gecirip yatalak olması demek..çünkü bu deprem istanbulu yani türkiyenin kalbini direk şokla vuracak…

ne küresel ısınmaya ne deprem gibi doğal afetlere yalnızca takdiri ilahi olarak bakmak ahmaklık…hatta dünya tarihine bakarsanız çeşitli doğal olaylar sonucu yok olmus kavimler,medeniyetler görürsünüz mesela hititler kuraklık sonucu yok olmus. muhakkak Yüce yaradan bizi bunlarla imtehan ediyor olabilir ama biz eski medeniyetler gibi olamayız,bize bunlarla baş edebilecek önlemler alabilecek zekayıda vermiş ve biz eldeki imkanlarla muhtesem teknolojiler üretmişiz…siz zekanızı varın kullanın  bunlardan kurtulun demiş…tabi anlayanlara!

neyse böyle bikaç maddede birkaç seye değinmek istedim,bir sürci lisan ettiysek affola…

sizlerinde fikirlerinizi almak isterim…???

Bu yazıyı sosyal medya paylaşabilirsiniz

Yazar: Erdal Erdoğdu

Ülkemizin önde gelen iletişim danışmanlığı firmalarının PR ve dijital ekiplerinde görev aldım, birçok üniversite ve özel eğitim kurumunda iletişim bilimleri üzerine eğitimler verdim. Kamu kurumlarında iletişim birimi yöneticiliği yapmaktayım.

“şunlara bir bakalım mı?” için 4 yorum

  1. Bu saydığın sorunların hepsinin zor da olsa çözümleri var ama bence en ciddi tehlike kuraklık…Her gün bir göl ya da ırmak kuruyor ve biz hiçbir şey yapmıyoruz…Son yapılan araştırmaya göre su zengini bir ülke olmadığımız ve üretilen suyun kullanılan miktarı karşılamadığı ortaya çıkmış ama bunda bizim müsrifliğimizin büyük payı varmış…Her zamankinden biraz daha dikkatli yaşamak gerek yoksa bilim-kurgu romanlarına döneceğiz galiba!

  2. su haytttır dıyoruzz ama hayatımızı korumak için birşey yapmıyoruz ölemi?ozaman hiç birimiz kendine yakışan bir ölümle ölmüyecek artık??

  3. ya aslında belki fazla ilgisi yok bu konuyla ama son zamanlarda Türkiye üzerine oynanan oyunlara bakıyorumda sanırım dış güçler tarafından en fazla 10 seneye kadar Türkiye diye bişey kalmıycak. Bu İsrail denen illet nasıl bir toplumdur ki kendi çıkarları uğruna bütün dünyaya hükmediyor. Türkiye’de ve dünyada olan herşey bu akılalmaz ırkın eseri. gerçekten son zamanlarda masonlukla ilgili izlediğim ve okuduğum herşey tüylerimi ürpertiyor…Allah bizi yolumuzdan saptırmasın arkadaşlar…….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial