‘mümkünse’… diye başlayan size dair sözlerim

Evet efenim, yine kendi iç dünyamın dışa vurumunu yansıtacak bir yazı yazmaya calışacağım ve hiçbir imla kuralına uymayacağım… Beni tanıyanlar tanır, bilenler bilir, biraz laf ebesiyimdir. Çoğu zaman güzel şeyler söylesem de bazen dilimin kemiği olmadığı herkes tarafından farkedilir, dilimin kırılma riski yokken malesef karşımdakiler kırılırlar. 🙁 Neyse şimdi konumuz bu değil aslında.

Hani laf ebesiyimdir dedim ya. İşte bunu her platformda görmek mümkün. Normal yaşantımda günlük konuşmalarımda, msn de, cep telefonu mesajlarında vb.

Bugün cep telefonu mesajlarımda kullandığım bir kalıp hakkında yazmak istiyorum.

‘MÜMKÜNSE…..’

Benim mümkünse diye başlayan ve ardına aklınıza gelen tüm cümleleri dizebileceğim bi kalıbım var.

Mesela; ‘günaydın’ yazan bir mesaja. ‘Efenim tesekkür ederim, Mümkünse en aydınlık sabahlar, güzel günler sizinle olsun.’ diye bir cevap veririm.

Mesela; ‘erdal çok hastayım’ yazan bir mesaja. ‘çok geçmiş olsun, mümkünse tez zamanda sifayı bulman ve en sağlıklı günleri yaşaman dileklerimle.’ diye bir cevap veririm.

Mesela; ‘erdal, okuldayım, 1 saat aram var, ögle yemegi yiyelim mi?’ diyen bir mesaja, eğer ben müsait değilsem, ‘gercekten özür dilerim, şu an müsait değilim ama sana güzel bi yemek borcum olsun, ama şimdilik, mümkünse en lezzetli yemekleri yemen, ve ağzının tadının hiç ama hiç bozulmaması dileklerimle.’ diye bir cevap verebilirim. vb. vb. vb.

……………………………………….
ve sadece bir kişi için kullandığım ve neredeyse her gece attığım bir mesaj varDI. Bu yazının doğma fikride bu mesajı atmayı çok özlememden ama artık atamamdan kaynaklanıyor. ‘erdal iyi geceler’ yazan bir mesaja. ‘Efenim çok teşekkür ederim, saolun, mümkünse en hayırlı geceleri yasamanız, en rahat uykulara yatmanız, en tatlı rüyaları görmeniz, en güzel sabahlara uyanmanız ve en mutlu yarınları yasamanız dileklerimle, en güzel/iyi geceler sizinle olsun.’ diye bir cevap verirm. Keşke bazı şeyler yeniden ‘mümkün‘ olsa.
……………………………………….

Neyse şimdi gelelim sadete. Efenim bu kurduğum cümleler aslında benim tarafımdan karşımdakine edilen bir DUAdır. Ve beni tanıyanlar genelde bunu bilirler. Ve gercekten AMİN diye karşılık verilebilecek sözlerdir. Eğer azcık DUAdan anlayanınız varsa bunu farkeder zaten.

Şimdi bugün Cuma günü, ve birazdan Cuma namazı olacak yani Cuma vakti girecek. Öylese şimdiye kadar yapmadığımız bi şey yapıp, bugün bi dua olsun blogta ve ‘mümkünse‘ ile başlasın.

‘Mümkünse en aydınlık bir şekilde uyandığınız cuma sabahlarında, hayırlı günleri ve cuma vakitlerini, en sağlıklı, en huzurlu şekilde yaşayıp, sevdiklerinizle hoş vakitler gecireceğiniz,evinize mutlu olarak döndüğünüz,  gecesinde rahat rahat, dertsiz kedersiz yatağınıza gireceğiniz, tatlı rüyalar göreceğiniz çok güzel günler ve geceler dilerim size. Mümkünse en güzel günler sizlerle olsun.’ (aminn)

Hayırlı Cumalar Dilerim…

Bu yazıyı sosyal medya paylaşabilirsiniz

Yazar: Erdal Erdoğdu

Ülkemizin önde gelen iletişim danışmanlığı firmalarının PR ve dijital ekiplerinde görev aldım, birçok üniversite ve özel eğitim kurumunda iletişim bilimleri üzerine eğitimler verdim. Kamu kurumlarında iletişim birimi yöneticiliği yapmaktayım.

“‘mümkünse’… diye başlayan size dair sözlerim” için 4 yorum

 1. Evet laf ebesi olduğunu biliyorum 🙂 Zamanında olan ufak didişmemizden..
  İnsanların en hassas yeri yürekleridir,tamiri gerçekten zordur,mümkünse çok hassas olduğunu ve zor iyileşeceklerini unutmayalım..

  Bende herkese hayırlı cumalar diliyorum,Allah’ın rahmeti bereketi hepimizin üzerine olsun..

 2. içimden geldi bende dua edeyim..
  Rabbül Alemin..Sen herşeyden üstünsün..münezzehsin..senin mümkün kılamayacağın şey/ler yoktur..bizim nâmümkün gördüğümüz olayları bile sen bi dilemenle mümküne çevirebilirsin..amenna ve saddakna..Allah’ım MÜMKÜNSE Erdal abimin dilinin ayarını düzelt..kimseyi kırmasına izin verme ki böyle güzel bi insana zar zor kırılınır..o kırılma noktasına bile getirme..:o))))

  amiiiinn…:D

 3. Öncelikle islamın ilk emri sizinde bildiğiniz gibi okudur Erdal kardeşim sende bizimle bu bildiklerini paylaşıp ufkumuzu açtığın için inşallah hayattaki tüm beklentilerin mümkünse olmasını Allahtan dilerim.Allah hepimize her şeyin hayırlısını ve helalini nasip etsin cuma hutbelerinde hocaların sürekli tekrarladığı gibi bizi fenalıktan , azgınlıktan korusun.hayırlı geceler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial