Erol Olçok Anısına Birkaç Kelime..

Erol OlcokÖncelikle belirtmem gerekir ki Erol Bey ile daha önce tanışma fırsatı bulamadım. Ama sevdiğim iletişimcilerin, ustaların isimlerini blogumda yaşatmayı seviyorum. (Ör: Alâeddin Asna’ya bir yazı..) Onun değerli ismi de blogumun bir köşesinde bulunsun, ardından gelecek çırakları da bir vesile adını duymuş olsunlar istedim.

Üniversitede öğrenciyken, defalarca yanında staj yapmam noktasında yönlendirildim, gidip tanışmam tavsiye edildi, mezun olduktan sonra defalarca “Erol Olçok var, muhakkak onun yanına bir gitmelisin” diyen büyüklerim oldu ama her ne hikmetse onunla görüşmek, tanışmak bir türlü nasip olmadı. Mezun olmamın ardından reklam yerine PR seçince yollarımız kısmen de olsa ayrılmış oldu. Ama işlerini her zaman takip ettim, blogumda da defalarca yer verdim. (Ör: Ak Parti Nevruz Reklam Filmi Yayınlandı“Cumhur Başkanını Seçiyor” sloganı büyüktür “Ekmek İçin Ekmeleddin” sloganından)

İsminin, ülkemizde siyasal iletişim, siyasal reklamcılık noktalarında kitaplardaki şablon bilgilerden öte uyguladığı, hayata geçirdiği kampanyalarla örnek işlerin ve isimlerin en başında yer alacağına, bunun yanında işini yaptığı bir müşteriden öte, işlerinin bu kadar başarılı olmasının ardında yatan sırrın, savunduğu, inandığı, içinde yaşadığı ve canını feda etmekten çekinmediği DAVAsına, ülkesinde  olan bağlılığı olduğunu ve bundan sonra bunun nesilden nesile anlatılması gerektiğine inanıyorum.

Umuyorum sektör dernekleri de arkasından sadece web sitelerinde birer pop-up yayınlamaktan öte bir şeyler yaparlar.

Niye beni kendisine yönlendirdiler kısmına gelirsem, belki biraz özel bir konu ama ben İmam-Hatip Lisesi mezunuyum, Rahmetli Erol Bey de bir İmam-Hatip‘liydi. Bu camiiada Reklamcılık çok uzak bir meslek iken o yıllar önce bu işe girmiş ve adını sektörde başarıyla duyurmuştu. Bir İmam-hatip’lin halinden bir İmam-Hatip’li anlar misali beni de defalarca kendisine yönlendirdiler ama nasipten öte yol yok, değil birlikte çalışmak tanışmak bile nasip olmadı.

15 Temmuz gecesi, hem kendisinin hem de oğlunun şehit olduğunu duyduğumda içim yıllardır tanıdığım bir ağabeyimi, kardeşimi kaybetmişim gibi sızladı, üzüldüm.

Bilmiyorum ölümümüzün ardından şehitlerin mertebesine erişmek bize nasip olur mu bilmiyorum ama Erol ağabey ile tanışmamız öte dünyaya kaldı.

Rabbim rahmet eylesin. Mekanı evladıyla bir ve cennet olsun inşallah.

Bu yazıyı sosyal medya paylaşabilirsiniz

Yazar: Erdal Erdoğdu

Ülkemizin önde gelen iletişim danışmanlığı firmalarının PR ve dijital ekiplerinde görev aldım, birçok üniversite ve özel eğitim kurumunda iletişim bilimleri üzerine eğitimler verdim. Kamu kurumlarında iletişim birimi yöneticiliği yapmaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial