Doğada Gör Gerçeği

Geçtiğimiz günlerde sabah işe giderken her sabah rutin olarak yaptığım balıklara simit atma eyleminde gözümde ve aklımda bir konu canlandı.

balik 1

Denizde sürü halinde belki de tek tek dolaşan balıklar vardı.  Aynı sabahları işe giderken ya da günlük yaşamda çarşıda pazarda dolaşırken yukarıdan bakınca sürü halinde gözüken ama çoğu zaman bireysel ya da ikili üçlü gruplar halinde dolaşan bizler gibi.

balik 2   balik 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir anda ortaya bir simit parçası düşüyor ve o yan yana dostça dolaşan canlılar bir anda aynı noktaya simide saldırıyorlar. Bir lokma kapabilmek için..

Hani kimi zaman açılışlarda balkonlardan bir şeyler atarlar ya insanlar saldırırlar ya da iş dünyasını düşünelim hepimiz eşiz, dostuz, arkadaşız aynı sektörlerde çalışıyoruz ama ortaya bir iş, yeni müşteri özetle para düştüğü zaman tüm muhabbetimizi unutuyoruz ya aynen öyle..

balik 4

Ne dersiniz, sizce de doğa saklamış mı tüm gerçekleri içine yoksa ben mi hüsnü kuruntu yapmışım?

 

Bu yazıyı sosyal medya paylaşabilirsiniz

Yazar: Erdal Erdoğdu

Ülkemizin önde gelen iletişim danışmanlığı firmalarının PR ve dijital ekiplerinde görev aldım, birçok üniversite ve özel eğitim kurumunda iletişim bilimleri üzerine eğitimler verdim. Kamu kurumlarında iletişim birimi yöneticiliği yapmaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial