Batman – kara şövalye

Ne zamandır kardeşime onu sinemaya götürme sözüm vardı. Ama birtürlü kısmet olmamıstı. Bugün hem kuzenim hem kardeşimide alıp sinemaya gitme fırsatım oldu. İşte kungfu panda mı, dünyanın merkezine yolculuk mu diye düşünürlerken onlar, seansı en yakın olarak Batman: The Dark Knight yani    batman – kara şövalye filmine girme kararı verdik.

Filmle ilgili bazı genel bilgiler şunlar;

Vizyon Tarihi : 25 Temmuz 2008 Süresi :  159 dak.
Yönetmen : Christopher Nolan
Tür : Aksiyon, Suç, Dram, Macera
Senaryo : Jonathan Nolan
Görüntü Yön.  : Wally Pfister
Müzik : James Newton Howard, Hans Zimmer
Yapım : ABD 2008
Oyuncular : Christian Bale, Gary Oldman, Michael Caine, Heath Ledger,Maggie Gyllenhaal, Morgan Freeman 
Filmin Özeti

“Batman Begins”de olduğu gibi “Batman: The Dark Knight” ın da yönetmenliğini yapan Christopher Nolan ve  Batman/Bruce Wayne’i canlandıran Christian Bale. Yeni filmde batman suça karşı savaşını daha da arttırmaktadır.Teymen Jim Gordon ve bölge avukatı Harvey Dent’in yardımıyla, Gotham sokaklarını rahatsız eden organize suç şebekelerini ortadan kaldırmak istemektedir.
Ortaklık etkin olmuştur fakat bir süre sonra kendilerini artan suçu yöneten , Gotham halkını dehşete düşüren Joker’in yarattığı
kaosun içinde av olarak buldular. 

Akabinde ve detyaında film birçoğunuzun tv de izlediği batman serisi filmelerinin devamı. Film gerçekten çok güzel,oyunculuklar çok iyi. Ama bana göre filmin başrolü bu sefer batman de değil onun yerine onun düşmanı olan joker de. Joker filmi tek başına alıyor götürüyor. 2 bölümde savcınında jokere katılmasıyla film çok güzel bir tat alıyor. Uzun süre sonra gittiğim bu filmi gerçekten beğendim ben. Eğer gitme kararınız varsa gerçekten gidilebilitesi olan bir film.

Bu yazıyı sosyal medya paylaşabilirsiniz

Yazar: Erdal Erdoğdu

Ülkemizin önde gelen iletişim danışmanlığı firmalarının PR ve dijital ekiplerinde görev aldım, birçok üniversite ve özel eğitim kurumunda iletişim bilimleri üzerine eğitimler verdim. Kamu kurumlarında iletişim birimi yöneticiliği yapmaktayım.

“Batman – kara şövalye” için 2 yorum

  1. arkadaşlar bu film harika iyiki gitmişim jokerin her girdiği sanede heycanlanıyordum zevk alıyordum oker harika ama ne yazıkı eroyinden öldü mutlaka oskar alması gerekiyor.harika bir filim joker şehiri birbirine katıyor.joker kuralsız orayı burayı patlatıyor herif manyak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial