İletişim danışmanlığı nedir, iletişim danışmanı kimdir?

Az önce facebookta dolaşırken Denove Halkla İlişkiler ve Danışmanlık Kurucu Ortağı, PR İstanbul Buluşmalarının organizatörü, hem iletişim sektörüne hem de sektörün geleceğine gönül vermiş  sevgili ağabeyim Önder Kiremitçi‘nin iletişim danışmanlığı hakkında bilgisini paylaştığı bir video düştü önüme. Blogumu takip edenler bilirler, ben de bilgim yettiğince gelecekte bu işi yapmak isteyenler ya da kendini bu işte geliştirmek isteyenler için bilgi paylaşımında bulunmaya çalışırım. Ama bilgiyi, tecrübeyle eş olarak artan bir kavram olarak kabul edersek, Önder ağabeyimin bilgisi de tecrübesi de benden fazladır. Bu doğrultuda ilgili videoyu blogumda da sizlerle paylaşmak istedim.

Videoyu dikkatlice izlediğimizde/dinlediğimizde bence güzel bilgilere ulaşmamak elde değil. Gerçekten, Önder ağabeyin bilgisine, tecrübesine, paylaştığı detaylara ben kendi adıma teşekkür ederim.

Nacizane, bir iki ekleme yaparsam, Önder ağabey, iletişim danışmanlığını hem PR merkezli hem de basın ilişkileri üzerinden anlatmış. Ama yaptığımız işi bütünleşik pazarlama iletişimi içinde değerlendirirsek, PR ve basınla ilişkileri bilmenin yanında iletişim danışmanının; pazarlamayı, reklamı, satışı, bunların yanında her geçen gün gücüne güç katan dijital iletişimi bilmesi, sosyal medyanın ritmiklerini iyi anlaması ve bunları da iletişimi bir bütün olarak düşündüğümüzde uygulamaya dökebilmesi gerektiğine kendi adıma inanıyorum. Özellikle, bundan sonra sektöre girecek arkadaşlarım için bu bilgilere sahip olmak, “olmazsa olmazlardan” olacak.

Bu yazıyı sosyal medya paylaşabilirsiniz

Yazar: Erdal Erdoğdu

Ülkemizin önde gelen iletişim danışmanlığı firmalarının PR ve dijital ekiplerinde görev aldım, birçok üniversite ve özel eğitim kurumunda iletişim bilimleri üzerine eğitimler verdim. Kamu kurumlarında iletişim birimi yöneticiliği yapmaktayım.

“İletişim danışmanlığı nedir, iletişim danışmanı kimdir?” için 2 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial