70 milyon demek, TEK BİR yürek demek..

son zamanlarda muhakkak tv de turkcell’in son reklamı olan milli takıma tam destek reklamını izlemissinizdir.şuanda tüm reklam aralarında tüm kanallarda yayınlanan bir reklam nerdeyse…biz türk milleti olarak duygusal özelliklerimiz ağır basan,halen bu kadar bozulmamıza ragmen aile bağları,kültür bağları,sosyal türklük bağları devam eden bir milletiz…turkcell firmasına karsıda piyasaya ilk girmesinden dolayı ve adında türk kelimesi gecmesinden dolayı ayrı bir bağımız var.

ör;bircogumuz avea,telsim kullanmamıza ragmen ikincil bir numara olarak kullanmasak dahi bir turkcell numarası vardır..

biliyosunuz birçok konuda hedef pazar çok iyi analiz edilmeli,birincil,ikincil ..vb..hedef  kitleler belirlenip daha az masrafla,daha az zamanda daha fazla kişiye nasıl ulasabiliriz soruları  çok iyi sorulup cevaplandırılmalı.turkcell suan zaten pazar lideri uzun yıllarda pazarda tek durdu ve hedefini çok iyi tanıyor.ve bu yüzden milli duygulara yönelik yada dugusal içerikli reklamlarla karşımıza çıkıyor.mesela buna baska örnek olara:ramazan ayındaki iftar sofrası reklamları,bayramda aile ziyareti reklamları verilebilir.ben kendi kişisel kanatimde bunları çok beğeniyorum..

son reklamda gercekten cok hosuma gitti.hem milli maçlar hem bayram özelliklede şehit haberlerinin artmasının üzerine böyle bir reklamın gelmesi,belkide reklama ayrı bir anlam kazandırdı,beklenilenden daha fazla ilgi ve dikkat çekmesini sağladı..reklam inönü stadında çekilmiş,milli futbolcular haricinde 870 oyuncu kullanılmıs.müzik olarak dünya müzik efsanelerinde eski adıyla cat stevens’ın my lady darbanville

parcası üzerine yeniden sözler yazılmıs ve yaşar tarafından seslendirilmiş ve hedef tam 12 den vurulmuş.

Bu yazıyı sosyal medya paylaşabilirsiniz

Yazar: Erdal Erdoğdu

Ülkemizin önde gelen iletişim danışmanlığı firmalarının PR ve dijital ekiplerinde görev aldım, birçok üniversite ve özel eğitim kurumunda iletişim bilimleri üzerine eğitimler verdim. Kamu kurumlarında iletişim birimi yöneticiliği yapmaktayım.

“70 milyon demek, TEK BİR yürek demek..” için 13 yorum

 1. Aslına bakarsan “Gıt gıt gıdak Tarifem sıcak” rezaletinden sonra fena bir reklam degil. Yaşar ve Cat Stevens a dua etsinler.

  Türksel cidden büyük bir marka bu bir gerçek. Ne avea ne de vodafone un kolay kolay silebilecegi bir marka degil Türkiye de. Bana kalırsa reklam ajanslarını biraz daha sıkı takip etmeliler.

 2. niye sinan tarife yumurtlayan tavuk pek sevimli geldi bana,eve de alıcam bi tane 🙂 her neyse,bir ara coca-cola’nın 2002 dünya kupası için milli takıma yaptığı ‘uzaklarda olsan da…’ tezahüratını içeren bir reklamı vardı. o gerçekten insanın tüylerini diken diken ediyordu. bu da fena sayılmaz tabii…

  gönlümüz sizinle,kalan maçların hepsini kazanıp gerçek liderin kim olduğunu göstereceğiz herkese inşallah, iddialı olun!!

 3. çok doğru bir tespit çoğumuzun diğer gsm operatörlerinden hatlarımız olduğu halde turkcell den vazgeçemiyoruz bende onlardan biriyim. Yine Turkcell hedefini çok iyi belirlemiş ve bence çok iyi bir iş çıkarmışlar.

 4. Bir Beşiktaşlı konuştu!… (propagandamızı da yapalım laf arasında…)

 5. Turkcell’den nefret ediyorum!

  En soyguncu hat Turkcell’dir arkadaşlar hala bilmeyen varsa öğrensin bende 3 tane Turkcell, 1 tane Avea ve 1 tane de Vodafone hat var, ancak; Turkcell’lere artık kontör yüklemiyorum kapanmaya bıraktım ve bir daha da açmayı düşünmüyorum zırt pırt kontör düşürüyor kendi kafasına göre anlamadım gitti nereye gidiyor bu kontörlerim bir yere de üye olmamıştım ama yine de kontör düşüyor -üstelik müş.hiz.lerini aradığım halde hiçbir çözüm sunamadılar bu duruma! ne de olsa işlerine geliyo benden zırt pırt kontör düşmesi!!!- ayrıca indirimli dediği zamanlarda da fazla kontör kestiklerini tespit ettim! Sonuç itibari ile Turkcell demek soygun demek artık gözümde..

 6. ya turkcelle alakası yok milli takımla ilgili bir şey söyleyeceğim, az önce maç bitti ve 1-1 berabere kaldık… ya hep böyle oluyor güzel güzel kazanmak varken hep son maça bırakıyoruz şansımızı zora sokuyoruz, ne gereği var ciddiye alın şu maçları lütfen…

  yunanistan’ı yenin bizim için…

 7. öle tabii.turkcell bu;kendi büyük,reklamı da büyük olucak.her ne kadar orda çalışmaktan son dakika vazgeçmiş olsam da en kalite gsm operatörlerinden.——ama keşke bu reklamda olduğu gibi Türkiye olarak tek bir yürek olmayı başarabilsek gerçekten——–

 8. hakkaten bende hayran kaldım reklama çok ii düşünülmüş..

  izlerken milltiyeçi damarım kabarıyor diyebilirim..

  o an gökhan ünalın arkasında bnde olmayı isterdim…

  hatta golu bende atabilirdim..:D:D

 9. sağol kardeş senin sayende yusuf islamın parçası olduğunu öğrendim ve indirdim .öle şarkının ing.ismini arıyodum bulamıyodum .sağol aydınlattığın için

 10. turkcell öğrenciye fazla yatırım yapmıyo..o yüzden şu sıralar diğer operatörler ilgi görüyo…Ama turkcell hep vazgeçilmez..bu da güvenilirliği sebebiyle bence..Reklamları beğeniyle takip ediyoruz..:)

 11. yemin ediyorum çok süper olmuş tam türklere yakışır bi şekilde yani

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial