Dünya şairleri İstanbul-Ümraniye’de buluşuyor…

 Arkadaşlar ben izmirde üniversite okumakla birlik,nacizane istanbulu’un ümraniye ilçesinde ailemle birlikte ikamet etmekteyim…ümraniye 94 yılında çöp dağı patlaması faciası ile türkiye gündemine oturan,yıllarca bununla anılan,bunun yanında her türlü batağın döndüğü,sapıklarıyla anılan bir ilçe..ama bir yada birkaç kişinin yaptıgı şaçmalıklardan dolayı burda yaşayan 750 bine yakın insan suclanamaz sanırsam.son bir kaç yıldırda ümraniye bu varoş imajından sıyrılmaya başladı ve sanırsam şimdiki en büyük hedef istanbulun ve dolasıyla türkiyenin imaj ilçeleri arasına girmenin yanında 2010 yılı dünya kültür başkenti olacak olan istanbulun kültür başkenti olmak…bununla ilgili inanın çok büyük çalışmalar yapılıyor… http://www.umraniye.bel.tr  adresini takip ederek,gerek kamusal alandaki halkla ilişkiler faaliyetlerine hemde birçok kamu kurulusu tarafından yapılamayan kültür faaliyetlerine rastlayabilirsiniz…bende bu siteye öyle bir bakarken baslıkta ki olayla karsılastım ve cok hosuma gitti…keske o tarihte burda olabilsem ama yokum…yinede belki aranızda ilgilenenler olabilir..

Yurt içi ve yurtdışından şairlerin katılımıyla gerçekleştirilecek ‘Uluslararası Şiir Gecesi’,   24 Kasım Cumartesi günü, saat 18.30’da Ümraniye Belediyesi Kültür Merkezi’nde Ümraniyelilerle  ve İstanbullularla ümraniyebuluşuyor. Farklı coğrafyalardan gelecek şairler kendilerine ait eserleri seslendirecek ve şiirle ilgili düşüncelerini Ümraniyelilerle paylaşacak. Aralarında A.B.D’den Hamida Chopra, Pakistan’dan Doç. Dr. Muhammad Karman, İngiltere’den Parvez Muzaffar, Hindistan’dan Mazhar Hanefi gibi şairlerin katılacağı geceye Türkiye’den de Prof. Dr. Nurullah Genç, şair Metin Önal Mengüşoğlu ve Prof. Dr. Halil Toker’in de yer alacağı bir grup şair katılacak.Programa bütün şiir dostları davetlidir.
Tarih: 24 Kasım 2007 Cumartesi
Yer: Ümraniye Belediyesi Kültür Merkezi
Saat: 18.30

 

 

ümraniye

Bu yazıyı sosyal medya paylaşabilirsiniz

Yazar: Erdal Erdoğdu

Ülkemizin önde gelen iletişim danışmanlığı firmalarının PR ve dijital ekiplerinde görev aldım, birçok üniversite ve özel eğitim kurumunda iletişim bilimleri üzerine eğitimler verdim. Kamu kurumlarında iletişim birimi yöneticiliği yapmaktayım.

“Dünya şairleri İstanbul-Ümraniye’de buluşuyor…” için bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial