Üniversitelerde özgürlük…

Bundan bir süre önce gördüğüm bir blog-site ,bir süre önce derken 4-5ay öncesi.

Sitenin başlığı

Öğrenci Özgürlük Manifestosu .

Ülkemizde ki birçok üniversiteden binlerce öğrencinin imzası var bu manifestonun altında. Sözde değil özde özgürlük isteyen binlerce Türk gençinin imzası.

Üniversite Öğrencilerinden Kamuoyuna;
“Bizler üniversite öğrencileri ve geleceğin siyasileri, hukukçuları, eğitimcileri ve bilim adamları olarak son günlerde üniversitelerdeki kılık kıyafet tartışmalarını yakından takip ediyor ve üzüntüyle izliyoruz. Yıllardır yasaklar yüzünden ülkemizde nice beyinler yok sayılmış ve göç ettirilmiştir. Ülkemizin, Ulu önder Atatürk`ün hedef olarak belirlediği çağdaş uygarlık seviyesine ulaşması ve üniversitelerimizin dünya çapında başarılar kazanması için “üniversite” yani “evrensel olma” anlayışıyla örtüşmeyen “kılık-kıyafet yasağı”nın, öğrenci arkadaşlarımızın eğitim hakkını engellemeyecek şekilde düzenlenmesini istiyoruz.
Demokratik bir ülkede yaşıyor ve bu demokratik kazanımlardan faydalanmanın herkesin hakkı olduğunu düşünüyoruz.

diye de bir açıklama yapmış bu arkadaşlar. Bende üniversitelerde yerleştirmelerin tamamlandığı, yeni eğitim yılının açılmasına sayılı günlerin kaldığı şu zamanda bende tekrardan bu konuyu buradan gündeme getirmek ve ÜNİVERSİTELERDE ÖZGÜRLÜK demek için bu yazıyı burada sizlerle paylaşmak istedim.

Ve üniversitelerde özgülük manifestosunu bende buradan imzalıyorum.

Erdal Erdoğdu (izmir ekonomi üniversitesi)

Eğer sizlerde bu manifestoyu imzalamak,bir nebzede olsun çorbada benimde tuzum olsun ve üniversitelerde özgürlük demek için bu manifestoyu imzalamak isterseniz.Grubun kendi sitesini lütfen ziyaret ediniz.

ÖĞRENCİ ÖZGÜRLÜK MANİFESTOSU

Bu yazıyı sosyal medya paylaşabilirsiniz

Yazar: Erdal Erdoğdu

Ülkemizin önde gelen iletişim danışmanlığı firmalarının PR ve dijital ekiplerinde görev aldım, birçok üniversite ve özel eğitim kurumunda iletişim bilimleri üzerine eğitimler verdim. Kamu kurumlarında iletişim birimi yöneticiliği yapmaktayım.

“Üniversitelerde özgürlük…” için bir yorum

  1. taa kışındı keşfetiğimde bu bloguu hatta imzamıda attım ama yayınlanmadı bir türlü yada onca isim arasında kendimi bulamadan bilmiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial