Mülkiye’nin En Güzeli :)

Arkadaşlar mülkiye ne demektir bilirsiniz. Mülkiye deyince akla Ankara üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi gelir, en azından bu benim için öyle.

Bana 4 yaşındayken sorduklarında bile ben siyasal okuyacağım derdim. Benim en büyük idealim bu okulda okumaktı ama sistemden kaynaklanan bazı meslek lisesi mağduriyetlerinden dolayı bu okula giremedim ama hamdolsun ki simdi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. Ama içimde hala uktedir bu okul. Ve bu okulda okumak. Bu yüzden bu okulda okuyanları çok kıskanırım 🙂 Tabi ki bu işin yalanı. Ama bu okulda okuyan çok güzel arkadaşlarım var. Bunun yanında eğer ikinci bir üniversite okuma kararı verirsem kesinlikle buraya geleceğim. Hiç olmadı yatay geçişle Ankara üniversitesine geçip o okulun havasını alacağım.

Bu okulda en sevdiğim bir başka özellikte inek bayramı şenlikleri. Arkadaşlarım anlata anlata bitiremiyorlar.. Eğer bir gün gelmek nasip olursa bu bayrama da yani inek bayramına da katılmak istiyorum. Neden inek bayramı derseniz? Herhal bunun cevabı inek gibi çalışmaktan geliyor olsa.

Neredeyse bu okul ve örgencileri ineklikle ve okulun bahçesindeki inekle bütünleşmiş durumdalar. (inek kesinlikle çalışkanlığı sembolize ediyor) 🙂

Bundan yaklaşık olarak 3-4 ay önce İstanbul Nişantaşı, harbiye taraflarında dolaşırken cadde üzerinde çeşit çeşit inekler gördüm ve aklıma direkt mülkiye ineği geldi… 

İşte o ineklerden bir tanesi bu…

mulkiye-inegi.JPG

Mülkiyenin orijinal ineği ise altta fotosu olan inek…
mulkiye-inegiii.JPG

Tabi bu 2 ineği karşılaştırmak bana düşmez ama hadi bakalım siz karar verin hangisi daha güzel?

Buradan tüm mülkiyeli dostlara, arkadaşlara saygılar selamlar..

Lütfen ineklik ya da inekle anılmayı, bir kusur olarak görmeyin. O okulda okumak her babayiğide nasip olmuyor. Sizleri canı gönülden tebrik ederim, her daim muvaffakiyetler dilerim.

Bu yazıyı sosyal medya paylaşabilirsiniz

Yazar: Erdal Erdoğdu

Ülkemizin önde gelen iletişim danışmanlığı firmalarının PR ve dijital ekiplerinde görev aldım, birçok üniversite ve özel eğitim kurumunda iletişim bilimleri üzerine eğitimler verdim. Kamu kurumlarında iletişim birimi yöneticiliği yapmaktayım.

“Mülkiye’nin En Güzeli :)” için 5 yorum

 1. Bir hocamız şöyle demişti: “Sokaktaki adamı durdurup inek deseniz iki yumruğu yersiniz,ama size dendiğinde gülüp sarılırsınız.” biz de size “fahri inek” ünvanı verelim,siz de mutlu olun biz de,en sonunda hep beraber bağıralım:Hepimiz ineğiz diye:)

 2. tabiki ikinci fotoğraftaki daha güzel 😀
  ama en güzelini sorarsanız okula gelip bi bakınmak lazım iktisatta ve uluslarda kimler varmış:P
  inek bayramında inek olmanın ayrıcalık olduğunun farkına varmıştım o gün bugündür inekliğime sahip çıkıyorum 🙂
  vize zamanı ineklik ile adeta bütünleşen siyasal öğrencilerine kolay gelsin.
  tüm ineklere ve kendini inek hissedenlere sevgiler selamlar 🙂
  (erdal çık gel diycem ankaraya hatta bir yıldır gel diyorum ama nasip kısmet inşallah olcak)

 3. bu okul için bir yıldır calısıyorum ve sonunda ben de bir inek olabileceğim…mülkiyeli olmak cok baska bir sey

 4. evet mülkiyeli olmak ayrıcalıktır.Şuanda okuyorum ve ii ki kazanabilmişim diorum.Ayrıca da ikinci iner resmi doğru resim değil 🙂

 5. @merve bak buraya yazdığın mesajın üstünden neredeyse 1.5 yılı aşkın süre geçmiş ama geldik gördük ankarayı, he illa tekrardan gel uluslara iktisat a göz at dersen o ayrı ama sonra gözümü oymak yok :))

  @ezgi inşallah kazanabilmissindir kardeşim.

  @ctn; ne mutlu sana ki Türkiye nin en iyi okullarından birinde okuyorsun, valla 2. inekle çekilmiş fotolarım var, hatta bi ara medyaya filan yansıdı, ünlü blogger erdal ın yeni arkadası bi inek diye 🙂 onunla samimi fotolarımız var ama bi de elinde ki das capital i bi bıraksa 2 dakika sohbet etsek tam olacak ama iyice ineğe bağlamış durumda kendisi 🙂 hmm yinede o resim doğru değil diyosan yarın gidip bakarım :)) istanbul’dan oraya sırf onu kontrole gitcem, 11:30 da ön kapıda buluşuyoruz :))

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial