içim dışım,önüm arkam,sağım solum ‘sınav’

Evet şu an saat 02:12 ve ben kendimce ders çalışmaya çalısıyorum. Uzun süredir bloguma yazı yazamıyordum, bu saatte içimde geldi ve yazıyorum. Yarın introduction to communication (iletişime giriş) sınavım var. Bu sene eğitim hayatımda 16. senem. Şimdiye kadar kaç bin tane sınav oldum bilmiyorum. Ama 2 tane öss, 2 tane dgs, 2 tane profiency, 1 tane lgs, 1 ehliyet sınavını unutmuyorum, hepsini birer kere kazandım ya da gectim. Şimdiye kadar hazırladığım ve unutamadığım tek ödev ise çerkezköy’de okurken hazırladığım, kamu kurum ve kuruluşlarında halkla ilişkiler adlı tezim. Neredeyse 1 ay uyumadık arkadaşlarla. Bunca dersin, bunca senenin, bunca sınavın üstünde bir de bu dünyaya imtehan için gönderildiğimiz geliyor aklıma ve git gide küçülüyorum. Omuzlarım bu yükleri taşıyamayacak gibi geliyor ama Güçlü olmalısın erdal diye kendi kendimi tatmin ediyorum.

‘Acı yok rocky acı yok’

‘Acı yok erdal acı yok, hayat bir koşuşturma ve bize güçlü olmak düşer’

Bu yazıyı sosyal medya paylaşabilirsiniz

Yazar: Erdal Erdoğdu

Ülkemizin önde gelen iletişim danışmanlığı firmalarının PR ve dijital ekiplerinde görev aldım, birçok üniversite ve özel eğitim kurumunda iletişim bilimleri üzerine eğitimler verdim. Kamu kurumlarında iletişim birimi yöneticiliği yapmaktayım.

“içim dışım,önüm arkam,sağım solum ‘sınav’” için 6 yorum

 1. Aferin sana böyle gazla pardon motive et kendini 🙂 Ben burda duacınım kardeşim bu yorucu zamanlar da geçecek inşallah.

 2. sen kova burcusun bütün dehalar dahiiler senin burcundan çıkıyor bu işler sana vız gelir tırıs gider senden iyisi senden güvenlisi yok 😀 (teşvik olsun diye gaz veriyorum sonra da dua edeceğim 😉 Allah kolaylıklar ve başarılar versin inşallah razı olduğu işlerde bulundrusun sizleri hep zorluğa katlanmadan felaha erilmezmiş.

 3. Allah kullarına taşıyamayacağı yük vermez derler ya hani hep (: Sana omuzların bir yükü taşıyamayacak gibi gelir ama taşırsın elbet 🙂 Allah kolaylık versin sınavlarında 🙂

 4. her sınav öncesi şu sınavlar bir bitse düşüncesiyle çalıştığımız ama sınavların bir türlü bitemediği ve anladığım kadarıylada bir ömür boyu sürecek olması…bazen düşünürüm hayatın anlamı sadece çalışmakmı diye..sınavlar, dönemler bittikçe keşke kendimi bukadar sıkmasaydım, üzmeseydim bu fani dünyada değermi düşüncesi oluşuyor insanın kafasında.ama buda bir gerçekki bir yerlere gelebilmek için çalışmak şart. yanlız unutmamamız gereken en önemli şey hem bu dünyamız için hemde ahiretimiz için çalışmak.Allah bütün dertlilerin ve zor durumda olanların(yani biz öğrencilerin)yardımcısı olsun:)herkese başarılar…

 5. Cümleten Allah razı olsun, bu yazıdan sonra pek bloga girme fırsatım olmadı gec cevap veriyorum o yüzden ..

  @ablalık : inşallah ablacım, zaman su gibi akıp geciyor zaten, baksa 16 yıl diyorum, 2 güne 17. yılıma gircem 🙂

  @caponcum, eyvallah aynen öyle, en büyük bilginler ve komedyenler hep kova borcudur,
  dahi olamayan sebek oluyor olabilir 🙂 dua için saol..

  @böcük, tesekkür ederim saolasın..

  bu arada ikinizi de bağlantılarıma ekledim.. kelimelerinizin hiç tükenmemesi dileklerimle.

  @nur, aynen dedigin gibi, amin cümlemizin inşallah.

 6. benim de bu hafta finallerim başlıyacak, yardım et rabbim cümlemize,çalışma azmi ver,hem anlama hem anlatma kabiliyeti ver…:)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial