24

Zaman ne kadar çabuk geçiyor anlayamıyorum. Daha çok gencim biliyorum, ömrümün sonuna kadar göreceğim günlerim var, yaşayacağım anlarım, tadacağım çok güzel tatlarım var, hepsi bir yerde sıralarının gelmesini usulca bekliyorlar.

 Ne diyeyim nasip, kısmet, hayırlısı…

Hayat insana her an çok ama çok farklı şeyler sunuyor; bir an gülerken hemen ardından ağlatabiliyor, bir an koşarken ardından topallatıyor, hayatı derin derin içine çekerken,  bir an ciğerlerinde yetmez hale gelebiliyor, kısacası belki de hayat sadece kendini oynuyor biz de sadece ona ayak uydurmaya çalışıyoruz.

Bundan 1 yıl önceki doğum günü yazısını benim adıma konuk yazar olarak çok sevdiğim bir arkadaşım yazmıştı.

O gün ki yazıda kendisi;

“İyi ki doğdun” diyeceğim öncelikle; ama bununla kalmamalı öyle değil mi? Sadece doğmuş olman değil şu an hayatımda olman da önemli. İyi ki doğdun ve iyi ki seni tanıyorum‘ demiş. Ne mutlu biri ya da birilerini ‘iyi ki doğdun’ ve ‘iyi ki seni tanıyorum’ dedirtebilmek.

Ama işi sağlama almak lazım düşüncesiyle ekleyivermiş birkaç cümle daha; ‘Öncekiler gibi bu doğum günü de zamanın hızla geçtiğinin bir nişanesi. Bugün buradayım bu yazıyı yazıyorum; ama yarını bilemem.’ Aynen onun dediği gibi kimse yarının ne getireceğini bilemez.

Dün hayatımda olanlar bugün yoklar, belki bugün hayatımda olanlar yarın olmayacaklar, belki şu an yaşadığından bile haberdar olmadığım onlarca güzel insan yarın hayatımda çok önemli roller alacaklar.

Ve bu doğum günüm de zamanın hızla geçtiğinin bir nişanesi oldu.

 Ne diyebiliriz ki, nasip, kısmet, hayırlısı…

Bu sene doğum günüme sanal âlem tüm gerçekliği ile darbesini vurdu ve internetin hayatımın içine nasıl girdiğini, benim onun içinde nasıl bir yerim olduğunu bana açık açık gösterdi.

Doğum günümün ilk anları itibari ile profillerimin bulunduğu internet sitelerinden doğum günü tebrikleri gelmeye başladı. Hani daha önce bir yazımızda ‘bir iletişim kanalı olarak internet‘ demiştik ya.  Bu o iletişimin bir göstergesiydi belki de.

FriendFeed.com üzerinde çok güzel kişiler çok güzel yorumlar içeren başlıklar açtılar;

Bunlara artı olarak, Xing (10 kişi), Facebook (80 kişi), Mail ve Msn den (40’a yakın kişi), Telefon ile (50 ye yakın kişi) çok güzel insanlar beni bu günümde şımartmak için yüreklerinden gelen tüm güzel kelimeleri kullandılar.

Hani yukarıda demiştim ya; ‘Ne mutlu biri ya da birilerini ‘iyi ki doğdun’ ve ‘iyi ki seni tanıyorum’ dedirtebilmek’ diye. Şimdi bir insan bunlarla mutlu olmasın da, bu yorumlara sevinmesin de ne yapsın? 🙂

Herkese ne kadar teşekkür etsem azdır, ama eğer kabul ederlerse bu yazım onlara olan sevgimin, saygımın ve müteşekkirliğimin bir nişanesi olsun. Gerçekten bu kara çocuğu 🙂 çok sevindirdiniz. Doğru bir yolda yürüdüğünü, bu yolda yalnız olmadığını ona tüm içtenliğiniz ile gösterdiniz.

Hatırlayan, unutan, unutmayıp umursamayan herkese çok teşekkürler.

Bugün hepimiz hayatımdasınız ve hayatıma çok güzel renkler katıyorsunuz, umuyorum ki yarında hepiniz sahip olduğunuz tüm renklerle hayatımda olursunuz.

Ve sayenizde ben de içime sinerek ‘İyi ki doğmuşum’ diyebiliyorum.

Doğum günlerinde en çok aile fertlerinin anımsanmasını öğütlemişti bir arkadaşım, bu yazı içinde onları hatırlamazsam ayıp etmiş olurum. Ailemin her ferdine ne kadar teşekkür etsem, ne kadar dua etsem azdır, onlar olmasa kanımca bugün bu kadar sevildiği hissettirilen Erdal, bu şekilde olmazdı. Tüm teşekkürlerim ve dularım, Annemle, Babamla ve kardeşlerimle… Sizi çok ama çok seviyorum…

Bu yazıyı sosyal medya paylaşabilirsiniz

Yazar: Erdal Erdoğdu

Ülkemizin önde gelen iletişim danışmanlığı firmalarının PR ve dijital ekiplerinde görev aldım, birçok üniversite ve özel eğitim kurumunda iletişim bilimleri üzerine eğitimler verdim. Ajans ve eğitmenlik hayatımın yanında marka, kurum ve kişilere özel danışmanlık ve eğitim hizmetleri verdim.

“24” için 6 yorum

 1. senin çok güzel bir kalbin var o kalpte yer almakta bu msjları atanları çok mutlu ediyordur emin ol;) tekrar tekrar iyiki varsın ozaman:))

 2. Oyy pek çok hayranın varmış doğum gününü hatırlayıp kutlayan kıskandım :p Şaka bir yana en başta sağlıklı sonra mutlu ve huzurlu geçireceğin nice yaşlara 🙂

 3. @ Halime; tesekkürler, saolasın..
  @ Böcükcan; amin, saol varol, eh işte yukarda da dediğim gibi, seviyorlar bu kara cocugu, ama az ama çok miktarın, sayının önemi pek yok 🙂
  @ Mechul; çok saolasın, tesekkürler, bloguma her daim beklerim..
  @ SecreT; bloguma daha önce de yorumlar attınız, çok saolun, tesekkürler.. Ama bir MeChul bir SecreT ben nereden bileceğim kimin kim olduğunu? 🙂

  Saygı ve Selamlarımla

 4. en azından hayatın tadına varmışsın ve guzel umutlarla yuruyorsun.nıce guzel yıllara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir